Świece do chrztu

Chrzest święty to bardzo ważny moment w życiu każdego rodzica. W związku z tą uroczystością rodzice mają do załatwienia mnóstwo spraw, zarówno w kościele, jak i tych, związanych z przyjęciem dla bliskich. W gorączce przygotować nie można zapomnieć również o stroju dla pociechy. Warto zawczasu pooglądać różne propozycje, by nie zamówić czegoś przypadkowego i niepasującego. Bieganie po sklepach na ostatnią chwilę może się różnie skończyć. Przeważnie wybiera się wówczas po prostu to, co jest dostępne. Załatwiając tę sprawę kilka tygodni wcześniej, możemy zyskać pewność, że nasza pociecha podczas uroczystości będzie wyglądała wyjątkowo.

Kupując ubranko na chrzest, nie wolno zapomnieć o całej masie dodatków. Jednym z najważniejszych jest oczywiście świeca do chrztu. Stanowi ona nieodłączny element uroczystości choćby ze względu na swoją symbolikę. Kierując się tradycją, gromnicę na chrzest, powinien kupić ojciec chrzestny dziecka. Oczywiście dzisiaj zasada ta nie jest szczególnie często przestrzegana, niemniej warto ją rozważyć. Rodzice przed uroczystością chrztu mają mnóstwo obowiązków, dlatego nieraz warto skorzystać z pomocy, a przy okazji nawiązać do tradycji.

Świeca chrzcielna w chwili zapalenia podczas uroczystości nabieram szczególnego znaczenia. Po pierwsze symbolizuje ona zapalenie wiary w duszy. Oznacza również przyłączenie dziecka do wspólnoty.

Świece do chrztu – znaczenie

Świeczka do chrztu jest zapalana przez ojca chrzestnego. Wewnętrzna wiara powinna być podtrzymywana przez rodziców chrzestnych. Właśnie z tych względów, tak ważną funkcję podczas uroczystości pełni świeca. Chrzest nie jest jedyną okazją, w trakcie której wykorzystuje się ten ważny element. I Komunia Święta to drugi sakrament, kiedy niezbędna jest świeca na chrzest. Światło świecy symbolizuje również boską opatrzność. Podczas kolejnych sakramentów, wykorzystywane są właśnie świece. Chrzest zapoczątkowuje to, a następne ważne uroczystości podkreślają znaczenie tego elementu.

Nikt nie wyobraża sobie pierwszego sakramentu bez świeczki do chrztu. Nabiera ona symbolicznego znaczenia w chwili, w której zostaje pierwszy raz zapalona, towarzyszy człowiekowi przez całe życie. Świeca do chrztu to element, który jest przechowywany jako pamiątka, jako coś, co będzie w przyszłości wykorzystywane.

Świece chrzcielne – szeroki wybór w MK Maryla

MK Maryla oferuje świece do chrztu w wielu wzorach oraz kolorach. Z takiego asortymentu coś odpowiedniego wybiorą zarówno wielbiciele tradycji i najprostszych wzorów, jak i rodzice, którzy preferują nowoczesność, oczywiście adekwatną do charakteru uroczystości. Wśród wielu produktów dostępnych w MK Maryla, bardzo dużą popularnością cieszą się świece na chrzest ręcznie robione. Są one wytrzymałe, a do tego mogą być niezwykle efektowne. Unikatowe zdobienia, odpowiednie do uroczystości chrztu, prezentują się wyjątkowo. Z racji tego, że świece to jeden z najważniejszych dodatków na chrzest, warto poświęcić chwilę na podjęcie decyzji. Ręcznie wykonane zdobienia i przystrojenie sprawia, że świeca do chrztu może stworzyć idealną całość z pozostałymi elementami wykorzystywanymi w trakcie uroczystości.

Dekorowana świeca chrzcielna jest odpowiednia zarówno dla chłopca, jak i dla dziewczynki. Oczywiście MK Maryla proponuje również świece dedykowane chłopcom lub przeznaczone dla dziewczynek. Różnią się one pewnymi elementami. Ostatnio bardzo chętnie są kupowane również świece personalizowane. Element personalizacji jest delikatny i nie wybija się na pierwszy plan. Taka świeca będzie wyjątkowa. Kupując świecę, warto pamiętać również o osłonie, która zapobiega rozlewaniu się wosku. Obecnie te elementy dostępne są w różnych formach, także i takich, które są jednocześnie ozdobą. Na uwagę zasługuje również kolorystyka poszczególnych dodatków. Dzięki temu będą one stanowić spójną całość ze świecą.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą sklepu MK Maryla, w którym można zakupić wszystkie elementy na uroczystość chrztu.