SUKIENKI KOMUNIJNE

Sukienki komunijne dla dziewczynek

Powszechnie znane jest powiedzenie, że mama powinna swoją córkę ubrać w życiu dwa razy na specjalną okazję – na dzień jej ślubu i na dzień Pierwszej Komunii Świętej. Ofertę sukienek komunijnych dla dziewczynek podzieliliśmy aż na 5 kolekcji, różniących się od siebie stylem i konstrukcją.

XXI wiek wniósł nam bardziej liberalne podejście księży do tematyki stroju komunijnego, więc pojawia się coraz więcej alternatywnych rozwiązań bazujących na formie sukienki komunijnej. W ofercie MK Maryla znajdą Państwo zarówno krótkie, jak i długie sukienki komunijne. Bogato zdobione szyfonami i koronkami, jak i minimalistycznie eleganckie. Wybór jest naprawdę szeroki.

Sukienki do Komunii

Najbardziej popularne sukienki do Komunii to konstrukcje odcinane w pasie, ze spódnicą z półkoła lub pełnego koła i deilkatnymi, krótkimi rękawkami. Zdarzają się jednak odstępstwa od tego bazowego kanonu - sukienki bez rękawów, lub z rękawem 3/4, kloszem, czy prostym długim rękawem. 

Mnogość oferty sukienek komunijnych MK Maryla jest znaczna. Kolekcja Celinka dedykowana jest cięciom redingote – które dodają zwiewności. Marta to z kolei kolekcja smukłych sukienek odcinanych w pasie. Sukienki komunijne z kolekcji Tosia nawiązuje konstrukcyjnie do kolekcji Marta, ale jest dodatkowo zdobiona szyfonem, nadając jej stylu współczesnej princessy. Sukienka komunijna Elza nierozłącznie związana jest z kontrafałdami. Natomiast Annę cechują delikatne koronki oraz ozdobne marszczenia.

Sukienki komunijne dla dziewczynek dają dodatkowe możliwości rozbudowy ubioru komunijnego o atrakcyjne dodatki. O ile w przypadku alb liturgicznych do dyspozycji pozostaje ciepła peleryna jako forma okrycia wierzchniego w razie niepogody, o tyle do sukienek możemy dobrać zarówno peleryny, baskinki jak i bolerka.

Jest 43 produktów.

Pokazano 1-12 z 43 pozycji

Aktywne filtry