ALBY DLA CHŁOPCÓW

Alby komunijne dla chłopców

Alba jest długą, białą szatą, sięgającą do kostek, z długimi rękawami. Taka ukształtowała się we wszystkich obrządkach ze starożytnej tuniki, noszonej tak przez mężczyzn jak i przez kobiety. W ofercie MK Maryla znajdą Państwo klasyczne białe alby komunijne wykończone stójką, golfem, kołnierzem lub kapturem.

Konstrukcja alby komunijnej jest uniwersalna dla dziewczynek i chłopców, niemniej postanowiliśmy je podzielić ze względu na zdobienia stosowane na albach.

Stroje liturgiczne

W kolekcji Andrzej znajdą Państwo klasyczne białe alby wykończone stójką lub golfem, wiązane w pasie cingulum. Jeśli szukają Państwo alby liturgicznej z kołnierzem, zapraszamy do obejrzenia kolekcji Dominik - kołnierz jest dla niej wiodącym akcentem. 

Alba z kapturem

Inspirację do stworzenia kolekcji Jan stanowią habity zakonne. Kaptur w tradycji kościelnej jest formą kapelusza – często stanowił jedyne nakrycie głowy używane przez braci. W kolekcji Jan znajdują się zarówno klasyczne alby z kapturem, jak również kołnierze imitujące swoim kształtem kaptur.

Jest 25 produktów.

Pokazano 1-12 z 25 pozycji

Aktywne filtry