Jest 1 produkt.

Pokazano 1-1 z 1 pozycji

Aktywne filtry

Wygodne sutanny

Sutanna księdza to strój niezbędny, który posiada każdy kapłan. Mimo tego, że jej początki sięgają VI wieku, to dopiero w XVI wieku zyskała formę przypominającą tą dzisiejszą. Wcześniej była podobna do alby. Obecnie kojarzy się z długą, czarną szatą, przeważnie z 33 guzikami, co nawiązuje do lat życia Chrystusa. Warto podkreślić, że umieszczenie 33 guzików nie zawsze jest możliwe, dlatego obecnie nie stanowi to reguły. Strój ten jest często zakładany na co dzień. Właśnie dlatego, podczas zakupu, warto zwrócić uwagę na kilka detali. Sutanna powinna być lekka i wykonana z takiego materiału, na którym nie będą widoczne zagniecenia. Wytyczne te są niezwykle ważne, gdyż zapewniają kapłanowi wygodę. Odpowiednio dobrany fason nie powinien krępować ruchów. Nasza firma oferuje sutanny w nietypowych rozmiarach, szyte na wymiar. Ze standardowych wersji rozmiarowych nieraz ciężko cokolwiek dopasować. MK Maryla wychodzimy temu naprzeciw.

Sutanna szyta na wymiar

Oferta zawiera szeroki wybór szat liturgicznych. Nawiązują one swoją stylistyką do tradycji, a jednocześnie są dopasowane do współczesnych wymogów. Szyjąc stroje liturgiczne, w tym również sutanny, przykładamy wagę do każdego detalu, jak również do kwestii wykończenia. Estetyka i jakość wykonania zadowolą każdego księdza. W przypadku sutanny niezwykle ważny jest również komfort noszenia. MK Maryla oferuje stroje liturgiczne szyte na wymiar. Wyznajemy zasadę, że każda szata musi odpowiednio leżeć na kapłanie i zapewniać jemu maksimum wygody. Podczas odprawiania liturgii i innych uroczystości, ksiądz jest skupiony i nic nie może go rozpraszać. Zamawiając sutanny na wymiar, ma się pewność, że będą one idealne na daną sylwetkę. Nie mają tu znaczenia proporcje, jak w przypadku strojów dostępnych w innych sklepach. Tzw. „gotowce” na ogół nie pasują na nietypową sylwetkę.

Sutanna na lato

MK Maryla podchodzi indywidualnie do każdego zamówienia. Najwyższej jakości materiały i ich szeroki wybór sprawiają, że kapłani mogą zamówić zarówno sutanny letnie, jak i na chłodniejsze miesiące. Dostępna w ofercie sutanna – wersja letnia jest szyta z włoskiej wełny wysokoskrętnej. Naturalna podszewka zapewnia komfort i sprawia, że całość jest przewiewna. Ręcznie plecione guziki stanowią idealne uzupełnienie stroju. Taki strój liturgiczny to najwyższa jakość i zagwarantowany komfort noszenia. Sprawdzi się on nawet podczas upalnym dni. Będzie służyć przez długie lata. Każdy kapłan będzie zadowolony z takiej sutanny. Cena strojów liturgicznych szytych na wymiar jest całkowicie przystępna. Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z ofertą MK Maryla. Każdy nasz produkt łączy w sobie odpowiednią jakość materiału i perfekcyjne wykonanie. Co ważne, są one dostępne w niezwykle przystępnych cenach. Jesteśmy przekonani, że każdy kapłan będzie w stanie wybrać u nas dokładnie taki strój liturgiczny, jakiego szuka.