Komża kapłańskie – wygodne stroje liturgiczne

Obecnie kapłani mogą wybierać spośród całej masy strojów liturgicznych. Część z nich jest wprost niezastąpiona. Jedną z szat najchętniej wybieranych jest komża. Jest to inaczej krótka alba posiadająca szerokie rękawy. Kolor biały nawiązuje do czystości ducha i serca. Niegdyś komże były używane wyłącznie w chórach. Od XIV wieku sytuacja uległa zmianie i również kapłani zaczęli je nosić. Dzisiaj księża mogą mieć na sobie komże praktycznie we wszystkich czynnościach liturgicznych, z wyjątkiem tych, dla których wskazane są wyraźnie alby. Komże dostępne są w różnych fasonach. Dobiera się je w zależności od wytycznych parafii, aczkolwiek nieraz dany kościół ich nie określa, zatem panuje całkowita dowolność. Komża grecka charakteryzuje się kołowym wycięciem pod szyją. Komża rzymska posiada czworokątne wycięcie pod szyją. Komża francuska jest wiązana przy szyi, podobnie jak komża angielska, która dodatkowo jest plisowana. Kapłani chętnie noszą te szaty liturgiczne, dlatego, że są przede wszystkim wygodne i przewiewne.

Komża kapłańska szyta na wymiar

MK Maryla oferuje szeroki wybór szat liturgicznych wykonanych z różnych materiałów. Wśród wszystkich strojów, komże kapłańskie są wybierane niezwykle często. Dzięki wygodnemu fasonowi sprawdzą się podczas różnych uroczystości kościelnych. Krótkie alby zakrywające biodra nie krępują ruchów i zapewniają pełen komfort. Proponujemy duży wybór materiałów. Dostępne są u nas zarówno stroje ze zdobieniami, jak i bez. W przeciwieństwie do tzw. „gotowców”, MK Maryla oferuje komże kapłańskie szyte na wymiar. Dzięki temu całość będzie idealnie leżeć, bez względu na typ sylwetki. Takie stroje liturgicznie prezentują się elegancko i sprawdzają się podczas każdej uroczystości religijnej.

Komże dla księży – szeroki wybór

W ofercie MK Maryla można znaleźć komże dla kapłanów, które spodobają się każdemu księdzu. Rozbudowana oferta wychodzi naprzeciw oczekiwaniom i pozwala dobrać strój w zależności od preferencji. Można zdecydować się na wersję tradycyjną lub też nieco bardziej nowoczesną. Komża dla księdza jest jednym z niezbędnych strojów liturgicznych, dlatego też niezwykle ważne jest to, by była ona wykonana z materiału, który się nie gniecie, a jednocześnie jest przewiewny i dobrze się prezentuje. W naszym sklepie dostępne są zarówno komże kapłańskie z długimi rękawami, zakrywające biodra i wykończone stójką pod szyją, jak i z wycięciem. Oferowane przez nas fasony mogą posiadać zakładki na bokach, które optycznie wysmuklą sylwetkę. W zależności od preferencji proponujemy modele ze skromnymi i bogatszymi elementami ozdobnymi w kolorze złotym lub srebrnym. Stroje liturgiczne dostępne w MK Maryla są ponadczasowe i zawsze efektownie wyglądają. Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą.