Jest 1 produkt.

Pokazano 1-1 z 1 pozycji

Aktywne filtry

Wygodne alby lektorskie

Lektor to ministrant Słowa Bożego, który wchodzi w skład liturgicznej służby ołtarza. Jego posługa polega na czytaniu Pisma Świętego, komentarzy mszalnych i modlitwy. Podczas nieobecności kantora odśpiewuje lub odczytuje psalmy. Jest on najstarszym pośród ministrantów, dlatego też sprawuje nad nimi opiekę. Podstawowym i zarazem obowiązkowym strojem ministranta Słowa Bożego jest alba lektorska, a więc najstarsza szata liturgiczna, która była noszona już w IV wieku. Strój ten symbolizuje pokorę, świętość i czystość duszy. Alba lektorska to prosta, długa tunika, przepasana w pasie. Swą długością sięga do kostek, co stanowi nawiązanie do tradycji. Alby dla lektorów posiadają szerokie, długie rękawy. Dzięki odpowiedniemu krojowi nie krępują ruchów i zapewniają wygodę oraz komfort podczas posługi. W pasie są przewiązywane cingulum, czyli sznurem liturgicznym. Nieraz zamiast tego występuje pas lektorski.

Alba dla lektora

Alby to wygodne stroje liturgiczne. Osoby pełniące posługę liturgiczną muszą się czuć komfortowo. Lektor posiada podczas mszy poważne obowiązki, w związku z czym strój nie może ograniczać ruchów. O ile niegdyś alby posiadały kaptur, o tyle dziś nie jest to regułą. Alby lektorskie wykończone golfem czy stójką są teraz niezwykle popularne. Ważne, by były one wykonane z odpowiedniego materiału, który jest przewiewny. Lektor, podobnie jak inne osoby wchodzą w skład służby liturgicznej, muszą mieć na sobie odpowiedni strój, gdyż podkreśla on znaczenie wydarzenia kościelnego. Kupując odzież liturgiczną, warto zwrócić uwagę na wykończenie i materiał. Podkreślmy, że dobra jakość sprawi, że alba wytrzyma w niezmienionym stanie przez długie lata.

Alby lektorskie szyte na wymiar

Alby lektorskie oferowane przez MK Maryla nawiązują do tradycji, a więc długością sięgają do kostek, posiadają długie i szerokie rękawy. Co najważniejsze, stroje te są funkcjonalne i komfortowe. Każdy z modeli jest wykończony z najwyższą starannością. Zamawiając albę lektorską z MK Maryla, otrzymuje się pewność, że została ona wykonana z materiałów najwyższej jakości. Oferujemy stroje z satyny, stretchu, elany. W pasie są przewiązywane sznurem, czyli cingulum, do niektórych można dobrać pas lektorski. Z różnych fasonów popularnością cieszą się alby taliowane, które po bokach posiadają zakładki. W MK Maryla alby lektorskie są szyte na wymiar. Gotowe stroje liturgiczne mają ograniczoną rozmiarówkę, w związku z czym nie każdemu lektorowi pasują. Alby lektorskie szyte na wymiar idealnie leżą, bez względu na typ sylwetki. Zapewniają one wygodę, ale również dobrze się prezentują. W ofercie MK Maryla dostępne są również pasy lektorskie oraz sznur do alby, czyli cingulum. Mimo tego, że wyraz alba oznacza biel, to dzisiaj są one dostosowane do okresu w kościele. MK Maryla posiada w ofercie alby lektorskie we wszystkich kolorach liturgicznych.