Jest 4 produktów.

Pokazano 1-4 z 4 pozycji

Aktywne filtry

Wygodny strój ministranta – pelerynki i spódnice

Ministranci pełnią posługę podczas mszy świętej. Obowiązek ten wymaga odpowiedniego stroju. Obecnie jest kilka opcji w tym zakresie. Do najpopularniejszych zaliczają się komże ministranckie. Ta jednoczęściowa alba zakrywające biodra, przeważnie z wycięciem pod szyją jest uniwersalna i wygodna. Nakłada się ją na odzież wierzchnią. Jej założenie nawet na ostatnią chwilę nie przysparza żadnych problemów, dlatego też jest tak często wybierana. Wygodny strój ministranta nie musi się jednak ograniczać jedynie do komży. Dzisiaj ubiór służby liturgicznej jest dostępny w różnych fasonach. Sporą popularnością cieszą się również peleryny ministranckie oraz spódnice. Dostępne są one w różnych kolorach i idealnie sprawdzą się podczas każdego okresu liturgicznego.

Peleryny ministranckie i spódnice

Na ogół podczas mszy ministranci pełnią posługę w komżach, bez spódnicy i peleryny. Jest to uzależnione od wytycznych parafii. W zależności od tradycji parafii może być wskazany komplet ministrancki, w skład którego wchodzi spódnica ministrancka, komża i peleryna. W MK Maryla można zakupić taki strój w różnych kolorach - na każdy okres liturgiczny. Kołnierze, czyli peleryny ministranckie są nakładane na komżę. Zakrywają ona ramiona. W zależności od preferencji można zdecydować się np. na peleryny z rożkiem na plecach. Spódnice dla ministranta dostępne w MK Maryla posiadają gumę w pasie i są uszyte z materiału łatwego w praniu i prasowaniu. Taki strój ministrancki jest po prostu wygodny.

Pelerynki i spódnice dla ministranta – szeroki wybór w MK Maryla

Strój dla ministranta jest niezbędnym dodatkiem na mszę. Ma on znaczenie symboliczne i podkreśla ważny charakter uroczystości. Obecnie można dostrzec różne stroje ministranckie. Wybierając tę odzież, należy zwrócić uwagę przede wszystkim na kwestię wygody. Podczas posługi chłopcu musi być wygodnie. Innym kryterium jest elegancki i skromny wygląd. Kupując strój dla ministranta w MK Maryla, ma się pewność co do jakości. Oferujemy odzież liturgiczną wykonaną z najlepszych materiałów w przystępnych cenach. Na uwagę zasługuje ich wykonanie, ale też wykończenie. Spódnice i pelerynki są uszyte z dbałością o każdy detal. Są one wytrzymałe – przetrwają lata w niezmienionym stanie. Podkreślamy, że MK Maryla proponuje stroje dla ministrantów szyte na wymiar. Dzięki temu leżą one idealnie na każdej sylwetce i zapewniają komfort. Gotowe stroje ze sklepów bywają przyciasne lub wprost przeciwnie. Inwestując w odzież szytą na wymiar, nie ma takiego ryzyka. Szata jest dopasowana do wieku i wzrostu ministranta. Spódnica ministrancka jest łączona z peleryną w tym samym kolorze. Dzięki temu cały zestaw prezentuje się uroczyście, ale zarazem skromnie i podkreśla wagę liturgii. W MK Maryla dostępne są stroje dla ministrantów na każdy okres liturgiczny. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z asortymentem.