Zamówienia grupowe na ubrania komunijne - wady i zalety
Wrzesień to miesiąc pierwszych spotkań przygotowujących dzieci do Pierwszej Komunii Świętej. Nierzadko jedną z pierwszych decyzji jest rozmowa na temat strojów komunijnych. Postanowiliśmy przeanalizować kiedy warto zdecydować się na spójny strój komunijny w ramach grupy, a kiedy decydujemy o indywidualnym zakupie.
Długa, biała sukienka na komunię - konieczność czy siła przyzwyczajenia?
Ostatnio jeden z rodziców zapytał nas, czy sukienka do Komunii Świętej musi być długa i biała. Postanowiliśmy przeanalizować ten temat i podzielić się z Państwem naszymi spostrzeżeniami.
Kiedy zamówić sukienkę na Komunię Świętą?
Komunie najczęściej odbywają się w maju, ale przygotowania zaczynają się już od września. Wbrew pozorom nie warto czekać na ostatni moment z zakupem stroju komunijnego, tylko warto zatroszczyć się o to wcześniej.
Gdzie kupić sukienkę na komunię?
Rynek sukienek komunijnych jest specyficznym rynkiem. Komunie wszak organizowane są w jednym okresie w roku - od drugiej połowy kwietnia do połowy czerwca. To sprawia, że na rynku jest niewiele firm stricte specjalizujących się w produkcji sukienek komunijnych. Niemniej wybór miejsc, w których można zakupić strój komunijny jest dość zróżnicowany.
Rękawiczki do Komunii - niezbędny dodatek czy przerost formy nad treścią?
Dyskusja na temat sensu używania rękawiczek komunijnych jest tak długa, jak tradycja ubierania dzieci w alby komunijne. Rękawiczki w tradycji kościelnej istnieją od wielu wieków - ich użycie oznacza czystość i godność.
  • 1
  • 2
Showing 1 do 5 of 9 (1 Pages)