Chrzest dziecka - czyli jakie ubranko wybrać?
Chrzest dziecka to wyjątkowa uroczystość, którą pamięta się przez całe życie i często się do niej wraca myślami. Ze względu na znaczenie wydarzenia warto wszystko zaplanować z odpowiednim wyprzedzeniem i zadbać o każdy detal.
Jak rozróżnić szaty liturgiczne?
Szaty liturgiczne to nieodłączny element oprawy każdej mszy świętej. Odpowiedni, z góry ustalony strój, zarówno dla księży, jak i ministrantów, ma podkreślić doniosłość wydarzeń kościelnych.
Strój na komunię - wybierz najlepszy!
Pierwsza komunia to wyjątkowa uroczystość, którą się pamięta na całe życie. Dla rodziców wiąże się ona z masą przygotowań, zarówno tych formalnych, jak i nieformalnych. Prócz ceremonii w kościele, należy zaplanować przyjęcie dla bliskich osób i zająć się przyziemnymi sprawami, choćby takimi jak ubiór na komunię.
Szaty liturgiczne – niezbędnik
Msza święta wymaga wyjątkowej oprawy. Szaty księży podkreślają jej charakter i stanowią nieodłączny element celebracji. Obowiązek noszenia przez księży odpowiedniego stroju wymuszają przepisy, podobnie jak kwestię dotyczącą tego, kiedy ubierać poszczególne kolory szat.
Jak rozróżnić szaty liturgiczne?
Celebracja mszy świętej wymaga wyjątkowej oprawy – od księdza bezwzględnie wymaga się noszenia odpowiednich szat liturgicznych. Zwyczaj ten jest głęboko zakorzeniony w tradycji, podobnie jak wytyczne wskazujące na kolory szat liturgicznych.
Showing 1 do 5 of 35 (1 Pages)