Sutanny w nietypowych rozmiarach
   02/28/2021 00:00:00
Sutanny w nietypowych rozmiarach

Sutanna to tradycyjne odzienie księży, jednakże droga do współczesnej wersji była niezwykle skomplikowana. Szata ta stała się oficjalnym strojem kapłanów w VI wieku. W obecnym kształcie pojawiła się dopiero w XVI wieku. Wcześniejsze wersje bardziej przypominały alby. Wygląd sutanny przez lata ulegał przemianom i podobnie, jak każdy inny strój, tak i ten był po części uwarunkowany panującą modą. W przeszłości istniał wymóg wskazujący na to, by posiadała ona 33 guziki, które liczbą nawiązywały do lat życia Chrystusa. Współcześnie już odchodzi się od tego, choćby ze względów praktycznych. Umieszczenie takiej ilości elementów nie zawsze jest możliwe. Inne zmiany dotyczą zarówno kroju, jak i materiałów. Obecnie przykłada się sporą wagę do kwestii wygody i do tego, by sutanna była lekka i wykonana z tkaniny nieulegającej pomięciu.

Współczesne sutanny i inne stroje dla księży

Dzisiejsze sutanny to stroje idealnie skrojone. Szyje się je z dbałością o każdy detal. Nie krępują one ruchów, materiał estetycznie się układa i idealnie leży na ciele. Co ciekawe, w Rzymie działają dobrze znani na całym świecie projektanci odzieży dla duchownych, którzy szyją również wyjątkowe sutanny. Warto podkreślić, że dziś panuje nieco większa dowolność, jeśli chodzi o strój księży. Coraz częściej widuje się duchownych ubranych „po cywilnemu”, jednakże funkcja, którą pełnią, jest podkreślona za pomocą koloratki. Symbolizuje ona bezgraniczne oddanie Bogu i zakłada się ją do koszul i do garnituru. Mimo sporej dowolności, sutanna w dalszym ciągu pozostaje strojem niezbędnym na różne okazje.

Szycie sutanny

Uszycie sutanny jest niezwykle trudną sztuką, którą odpowiednio wykonują tylko nieliczne firmy. Na jeden strój potrzebne jest średnio trzy metry bieżącego materiału. Oczywiście, liczba ta nie jest stała i uzależnia się ją od konkretnych wymiarów. Samo szycie wymaga niezwykłej dokładności i zadania tego podejmują się tylko osoby, które znają się na swojej pracy. Kluczowe jest odpowiednie skrojenie materiału- od tego również zależy, czy strój będzie odpowiednio leżał i czy będzie wygodny. Nie bez znaczenia pozostaje również kwestia ceny. Jest ona uwarunkowana kilkoma czynnikami- choćby takimi jak materiał, dodatki i ich wykonanie oraz wykończenie. W zależności od fantazji duchownych, sutanna może kosztować naprawdę sporo.

Sutanny szyte na miarę

W Polsce działa niewielu producentów sutann, a spora część z nich oferuje jedynie standardowe rozmiary. W przypadku sutanny szytej na miarę, należy liczyć się z większymi kosztami oraz dłuższym czasem oczekiwania. Z drugiej jednak strony, otrzymuje się strój, który idealnie leży, jest wygodny i służy latami. Sklepowe „gotowce” nie zawsze pasują i wybór czegoś odpowiedniego, zwłaszcza w przypadku nietypowej sylwetki potrafi przysporzyć nie lada problemów. W przypadku sutanny kluczowy jest komfort i to, by nie krępowała ona ruchów. Z tego też względu strój uszyty pod konkretne wymiary będzie idealnie spełniał swoją rolę i posłuży długie lata.

Sutanny niestandardowych rozmiarach

Nasza firma oferuje sutanny w nietypowych rozmiarach. Jak wiadomo, standardowe wersje rozmiarowe są powszechnie dostępne, jednakże nie zawsze możliwe jest dopasowanie czegoś odpowiedniego dla siebie. Znalezienie sutanny w nietypowym rozmiarze przysparza już sporo problemów. My wychodzimy temu naprzeciw i proponujemy wersje odpowiednie dla każdego typu sylwetki. Wyszczególniamy 4 typu sylwetki, a w ofercie posiadamy aż 312 rozmiarów sutann. Jesteśmy firmą, która potrafi uszyć sutannę dla każdego kapłana. Dostarczamy perfekcyjny strój, który idealnie leży.

Jako producent odzieży kapłańskiej oferujemy sutanny najwyższej jakości, które są wykonane z materiałów odpowiedniej klasy. W zależności od potrzeb można wybierać spośród lekkich, zwiewnych tkanin, jak i grubszych, odpowiednich na chłodniejsze dni. Tyle opcji sprawia, że strój będzie dopasowany do pory roku. Sutanny produkowane przez naszą firmę są niezwykle wygodne. Jest to możliwe dzięki temu, że realizujemy indywidualne zamówienia, co pozwala dobrać strój do każdej postury.

Sutanny z naszej firmy cieszą się ogromną popularnością i uznaniem wśród księży.

Najciekawsze wpisy na naszym blogu:

Dodatki komunijne - co jest potrzebne?
Zbieranie miary - sukienka komunijna
Jak prawidłowo zmierzyć rozmiar spodni komunijnych
Podwijanie spodni przy użyciu taśmy termo.
Katalog na sezon 2024!
Trendy w sukienkach komunijnych na nadchodzący rok – Co będzie modne?
Sukienki do chrztu – Jakie materiały są najlepsze dla wrażliwej skóry dziecka?
Rozpoczęcie roku szkolnego i duchowe przygotowania: Czy Twoje dziecko jest gotowe na duchowe wyzwania?
Osiągnięcie duchowej równowagi wśród dzieci w czasach dynamicznego świata
Dzieci i wiara: Jak pomóc dzieciom rozwijać swoją duchowość?
Edukacja religijna dla dzieci: Jak wyjaśnić znaczenie sakramentów?
Jak dbać o ubranka na chrzest i nie tylko

Komentarze

Zaloguj się, aby pisać komentarze