Liturgia

Kolekcja

Sutanna - wersja letnia

LI-100-01-01-WEL001-SUM
Sutanna szyta na miarę
  • Sutanna z wełny wysokoskrętnej
  • Sutanna szyta na miarę
1 200,00 zł
4 tygodnie

Szyta na miarę sutanna z włoskiej wełny wysokoskrętnej, na naturalnej podszewce. Najwyższej jakości produkt o niebywałym komforcie noszenia, nawet podczas bardzo upalnych dni.

wzrost:
obwód klatki piersiowej:
typ sylwetki:
produkt szyty na miarę
obwód klatki piersiowej
typ sylwetki
wzrost

Opis

Sutanna została ustanowiona jako oficjalny ubiór księży dekretem Papieża Sykstusa VI w 1589 roku, zapisanego w konstytucji Cum Sacrosanctum. Ostatnie zmiany w jej oficjalnym kształcie zostały wprowadzone podczas Soboru Watykańskiego II z inicjatywy Papieża Pawła VI.

Sutanna odszywana jest w kolorze czarnym, krawędź obszyta jest ozdobną kedrą, dół wykończony szczotkami. 

Sutanna ma 33 guziki

W tradycji kościelnej przyjęło się, że sutanna ma mieć 33 guziki wykonane z końskiego włosia. Ilość miała nawiązywać do lat życia Chrystusa. Ostatni Sobór Watykański zniósł ten obowiązek, gdyż uznano, że w przypadku niskich księży umiejscowienie 33 guzików bywa problematyczne. Zdarzały się bowiem sytuacje, że bardzo niscy księża mieli doszywane guziki na rękawach, żeby tylko ich ilość zgadzała się z dekretem papieskim. Niemniej sutanny MK Maryla zawsze mają 33, ręcznie plecione guziki. Guziki te mają natomiast funkcję ozdobną. Sutanna zapinana jest bowiem na guziki kryte pod listwą, co jest bardzo praktycznym rozwiązaniem. 

Sutanna z włoskiej wełny wysokoskrętnej

Sutanny oferowane przez MK Maryla szyte są z wysokiej jakości tkaniny o optymalnym składzie surowcowym - zastosowanie wysokoskrętnej wełny zapewnia odpowiednią higroskopijność tkaniny i jednocześnie lekkość, przewiewność oraz odporność na gniecenie. Zastosowanie naturalnych materiałów - zarówno tkaniny bazowej jak i podszewki w przypadku bardzo gorących dni - zmniejszają poczucie  

Sutanna szyta na miarę

Sutanna szyta na miarę

Wszystkie sutanny w MK Maryla szyte są na miarę, tak by dopasować się do sylwetki kapłana. Sutanna jest podstawowym i najważniejszym ubiorem każdego Kapłana, a jej ścisłe dopasowanie do sylwetki jest bardzo ważne nie tylko z powodu optymalnego komfortu noszenia, ale także ze względów estetycznych - zbyt ciasna jest niekomfortowa w noszeniu, a zbyt szeroka - powoduje, że sutanna bardziej przypomina worek niż elegancki ubiór Hierarchy Kościelnego.