Sutanna - wersja letnia

LI-100-01-01-WEL001-SUM
Sutanna szyta na miarę
  • Sutanna z wełny wysokoskrętnej
  • Sutanna szyta na miarę
1 200,00 zł
4 tygodnie

Szyta na miarę sutanna z włoskiej wełny wysokoskrętnej, na naturalnej podszewce. Najwyższej jakości produkt o niebywałym komforcie noszenia, nawet podczas bardzo upalnych dni.

wzrost:
obwód klatki piersiowej:
typ sylwetki:
6 tygodni
obwód klatki piersiowej
typ sylwetki
wzrost

Opis

Sutanna została ustanowiona jako oficjalny ubiór księży dekretem Papieża Sykstusa VI w 1589 roku, zapisanego w konstytucji Cum Sacrosanctum. Ostatnie zmiany w jej oficjalnym kształcie zostały wprowadzone podczas Soboru Watykańskiego II z inicjatywy Papieża Pawła VI.

Sutanna odszywana jest w kolorze czarnym, krawędź obszyta jest ozdobną kedrą, dół wykończony szczotkami. 

Sutanna ma 33 guziki

W tradycji kościelnej przyjęło się, że sutanna ma mieć 33 guziki wykonane z końskiego włosia. Ilość miała nawiązywać do lat życia Chrystusa. Ostatni Sobór Watykański zniósł ten obowiązek, gdyż uznano, że w przypadku niskich księży umiejscowienie 33 guzików bywa problematyczne. Zdarzały się bowiem sytuacje, że bardzo niscy księża mieli doszywane guziki na rękawach, żeby tylko ich ilość zgadzała się z dekretem papieskim. Niemniej sutanny MK Maryla zawsze mają 33, ręcznie plecione guziki.

Sutanna z włoskiej wełny wysokoskrętnej

Sutanny oferowane przez MK Maryla szyte są z wysokiej jakości tkaniny o optymalnym składzie surowcowym - zastosowanie wysokoskrętnej wełny zapewnia odpowiednią higroskopijność tkaniny i jednocześnie lekkość, przewiewność oraz odporność na gniecenie. Zastosowanie naturalnych materiałów - zarówno tkaniny bazowej jak i podszewki w przypadku bardzo gorących dni - zmniejszają poczucie  

Sutanna szyta na miarę

Sutanna szyta na miarę

Wszystkie sutanny w MK Maryla szyte są na miarę, tak by dopasować się do sylwetki kapłana. Sutanna jest podstawowym i najważniejszym ubiorem każdego Kapłana, a jej ścisłe dopasowanie do sylwetki jest bardzo ważne nie tylko z powodu optymalnego komfortu noszenia, ale także ze względów estetycznych - zbyt ciasna jest niekomfortowa w noszeniu, a zbyt szeroka - powoduje, że sutanna bardziej przypomina worek niż elegancki ubiór Hierarchy Kościelnego.