Jak wybrać najlepszą sukienkę pokomunijną?

Jak wybrać najlepszą sukienkę pokomunijną?

Komunia to wielkie wydarzenie dla każdego dziecka. Jedną z cech charakterystycznych tej uroczystości jest fakt, że chłopcy oraz dziewczynki przystępują do niej zwykle w tych samych strojach, które odróżniają się od siebie malutkimi elementami. Oczywiście, wszystko zależy od konkretnej parafii, jednak często dziewczynki idą do Pierwszej Komunii Świętej w tych samych sukienkach, a chłopcy w tych samych garniturach. Nic więc dziwnego, że po uroczystości w Kościele, kiedy wszyscy zaproszeni goście jadą do restauracji lub domu na podniosły obiad, dziewczynka chce wyglądać pięknie i czuć się bardziej swobodnie. Dlatego też tak popularne są sukienki pokomunijne, które można ubrać zamiast odświętnej alby. Sprawdź, co oferują sklepy oraz dlaczego warto sprawić córce taką właśnie sukienkę!

Sukienka pokomunijna dla dziewczynki – dlaczego warto zwrócić na nią uwagę?

Przystępujące do tego ważnego sakramentu dziewczynki i chłopcy to wciąż dzieci. W odpowiednich warunkach dzieci lubią się bawić i lgną do rówieśników. Z kolei alby są przyjętym symbolem czystości. Pozwalają poczuć się dzieciom swobodnie oraz pięknie w momencie, kiedy po raz pierwszy przyjmują Pana Jezusa do serca. Jednak można je łatwo ubrudzić, a przez to zamknąć sobie drogę do ich odsprzedania. Z tego też powodu, jak i z wielu innych, warto pomyśleć o kupieniu dla córki pięknej sukienki na komunię dla dziecka, a właściwie na spotkanie po uroczystości.

Sukienki dla dziewczynek na komunię to z reguły bardzo trwałe, estetycznie wykonane produkty z trwałych materiałów, które są również niezwykle bezpieczne. Dzięki przebraniu, dziewczynka będzie czuła się niczym dama wśród gości. Taką sukienką sprawisz, że nadal odczuwalna będzie poważna atmosfera, która towarzyszy tak ważnemu wydarzeniu. Nie musisz przebierać córki w zużyte spodnie, niewygodne jeansy czy jeszcze inne elementy garderoby – wystarczy, że zagwarantujesz jej wspaniałą, rewelacyjną sukienkę jej marzeń. Co więcej, możesz ją śmiało zatrzymać na inne okazje. Z pewnością w rodzinie będzie miało miejsce wesele, uroczyste przyjęcie bądź inna okazja do ponownego założenia tak wspaniałej i cudownej sukni.

Jaki kolor sukienki pokoumnijnej wybrać?

Uroczystość przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej jest niezwykle ważna dla dzieci, jak i dla ich rodziców. Charakterystycznym kolorem dla tego wielkiego wydarzenia jest zwykle kolor biały. Podobnie sytuacja wygląda w przypadku przystrojenia kościoła, jak i Sali, gdzie odbywają się poszczególne imprezy w tej okazji. Nic więc dziwnego, że rodzice, decydując się na sukienkę dla dziewczynki, szukają tej idealnej w kolorze białym. Jednak nie jest to jedyna dostępna opcja na rynku.

Biel to kolor czystości, niewinności. Dzieci, które przystępują najpierw do swojej pierwszej spowiedzi, a następnie do komunii, są właśnie czyste, niczym łza. Dlatego ta biel jest tak ważna i dlatego tyle sukienek pokomunijnych dla dziewczynek dostępnych jest właśnie w tym kolorze.

Sukienki na komunię dla dziewczynki mogą również występować w kolorze bladego różu. Jest to bardzo dziewczęcy kolor, który dodaje uroku każdej panience, niezależnie od wieku. Delikatny, pudrowy róż to barwa piękna, delikatna, która nie wybija się nigdzie daleko, jest stonowana, a przy okazji uwielbiana przez małe dziewczynki. Jeśli dasz swojej córce swobodny wybór, istnieje duży procent szans, że wybierze właśnie taki kolor swojej sukienki pokomunijnej.

Sukienka na komunię dla dziewczynki to również kolor ecru. Tutaj mamy estetykę, elegancję, wyrafinowanie zamknięte w jednym kolorze. Ecru to dość charakterystyczna barwa, która nie jest ani biała, ani żółta, złota czy beżowa. Jest po prostu lekko zabarwioną bielą, która prezentuje się niezwykle wytwornie.

Jeśli zależy Ci na nieco bardziej intensywnych kolorach, zawsze możesz postawić na pudrowy żółty czy pudrowy niebieski, błękitny. To kolejne akceptowalne barwy, w których dziewczynki będą prezentować się nieziemsko. Sukienka na przebranie po komunii w tych kolorach będzie strzałem w dziesiątkę!

Na pewno warto darować sobie bardziej egzotyczne, bardziej intensywne kolory, takie jak soczysta czerwień, głęboki róż czy zieleń. Nie będą one pasować do uroczystości i z pewnością nie spotkają się ze zbyt wielką aprobatą.

Długa, krótka – na co jeszcze zwrócić uwagę decydując się na sukienkę po komunii?

Niezależnie od tego, czy Twoje dziecko lubi sukienki, czy jednak woli spodnie, impreza, jaka odbywa się po uroczystej komunii jest wydarzeniem, które wymaga elegancji. Nic więc dziwnego, że sklepy chętnie oferują piękne, wysokiej jakości sukienki dla dziewczynek na komunie, które zapierają dech w piersiach. Tworzone są one w oparciu o najnowsze trendy, o najbardziej wpadające w oko hity modowe. Dzięki wyjątkowo obeznanym w modzie producentom, Ty i Twoje dziecko z pewnością będziecie zadowolone!

Szukając sukienki dla swojej córki na uroczysty obiad odbywający się po komunii, z pewnością natkniesz się na sukienki długie, sięgające kostek, jak i nieco krótsze, do kolan. Ponadto, występują one z długimi rękawami, jak i z krótszymi lub 3/4. Konkretny wybór będzie zależał od Was dwóch, czyli mamy i córki. Na pewno trzeba rozważyć wszystkie za oraz przeciw.

Długa sukienka może być mało wygodna dla dziewczynki, która lubi się bawić i często siada na ziemi po turecku. Będzie ją ograniczała i uniemożliwiała swobodne siadanie oraz zabawę. Może jednak wyglądać bardzo dostojnie. Ponadto, do dyspozycji zwykle jest długi rękaw lub krótki. Tutaj trzeba już wspomóc się zdaniem córki oraz ewentualną prognozą pogody. Jeśli uroczystość będzie odbywała się w lokalu, nie na świeżym powietrzu, można śmiało zakupić sukienkę z krótkim rękawem, ponieważ córka nie będzie się pocić. Ewentualnie można również poszukać dodatku w postaci białego sweterka czy bolerka, które osłoni nagie ramiona.

Długi rękaw świetnie sprawdzi się u dziewczynki, która po prostu woli mieć zakryte ręce. Może akurat Twoja córka jest wrażliwa na zimniejszy podmuch wiatru czy po prostu jest tak nauczona, że woli, kiedy jest jej cieplej. Wtedy długi rękaw sprawdzi się doskonale.

Najciekawsze wpisy na naszym blogu:

Odzież dla ministrantów - jaki jest najlepszy wybór?
Liturgiczna służba ołtarza - czym jest i kto może w niej uczestniczyć?
Alby dla ministrantów - co wybrać?
Alba dla lektora - co to takiego?
Sukienki okolicznościowe na przyjęcie - trendy na komunię 2021
Sutanny w nietypowych rozmiarach
Pierwsza komunia dziecka a rozwód rodziców-wszystko, co musisz wiedzieć na ten temat
Idealna sukienka na pierwszą komunię świętą
Pierwsza komunia święta w Wielkiej Brytanii. Co należy o niej wiedzieć?
Buty komunijne dla chłopca i dziewczynki- jakie wybrać?
Sutanna - historia powstania
Ile kosztuje Pierwsza Komunia Święta