Jakie buciki do chrztu wybrać?

Jakie buciki do chrztu wybrać?

Chrzest dziecka, to wyjątkowy moment, który na zawsze pozostanie w pamięci rodziców. Ta niezwykła uroczystość wymaga odpowiedniej oprawy, dlatego też przygotowania do niej pochłaniają bez reszty. Dopięcie wszystkiego na ostatni guzik, zgranie terminu uroczystości w kościele i przyjęcia dla bliskich, dopełnienie formalności w kościele, zaproszenie gości – to tylko część obowiązków. Często w ferworze tego wszystkiego zapomina się o detalach lub też zostawia się je na ostatni moment. O ile zakup stroju na chrzest jest czymś, za co większość rodziców zabiera się ze sporym wyprzedzeniem, o tyle o dodatkach już nie zawsze się pamięta. Do tej grupy zaliczają się buciki. W artykule odpowiadamy na pytania:

·        Czy buciki do chrztu są niezbędne?
·        Jakie buciki na chrzest kupić?
·        Jak wybrać buciki do chrztu dla dziewczynki i chłopca?

Czy buciki do chrztu są niezbędne?

Przyjęcie pierwszego sakramentu ma ogromne znaczenie, jednakże dla rodziców równie ważna jest otoczka, która temu towarzyszy. Ciężko się temu dziwić. W końcu każdy chce, by podczas chrztu wszystko wypadło jak najlepiej. Stąd też wcześniejszy zakup ubranka na chrzest, w którym maluszkowi będzie wygodnie, ale też takiego, które będzie adekwatne do okazji. Dzisiaj wybór jest ogromny, więc każdy z rodziców może wybrać dokładnie to, o czym marzy. Sklep MK Maryla oferuje rozbudowany asortyment, w którym znajdują się zarówno tradycje ubranka, jak i oryginalne na każdą porę roku. Warto pamiętać o dodatkach takich, jak buciki. Chrzest może odbywać się w różnych momentach życia.

O ile w przypadku dzieci, które już chodzą, zakup obuwia jest oczywisty, o tyle rodzice młodszych pociech zastanawiają się, czy w ogóle buciki na chrzest są niezbędne. Buty na chrzest dla starszych smyków powinny być przede wszystkim wygodne i najlepiej, gdy są zrobione z naturalnych materiałów. Zapewni to komfort i zagwarantuje, że maluch wytrzyma w nich przez całą uroczystość.

Jeśli chodzi o niemowlaczki, to sprawa się komplikuje. Część rodziców wychodzi z założenia, że skarpetki do chrztu będą odpowiednim rozwiązaniem i z powodzeniem zastąpią one buciki. Tymczasem nie jest to prawda. Przekonanie, że w cieplejsze miesiące są one niepotrzebne, a w chłodniejsze wystarczy kocyk, by okryć pociechę, jest często powtarzane – należy jednak mieć na względzie kilka rzeczy. Nawet gdy temperatura na zewnątrz jest wysoka, to w kościele bywa chłodno. Przeciągi to niemalże standard. Jesienią czy zimą buciki na chrzest są niezbędne. Ochronią one stópki przed chłodem i maleństwu będzie po prostu wygodnie. W przypadku niemowlaków najlepszym wyborem, jeśli chodzi o obuwie będą buciki niechodki.

Jakie buciki na chrzest kupić?

Każdy rodzic pragnie, by strój do chrztu był dopracowany w każdym calu. Z tego też względu stara się dopasować również odpowiednie buciki. Tutaj wszystko jest uzależnione od wieku pociechy.

Większość rodziców decyduje się na chrzest wówczas, gdy ich dziecko ma kilka tygodni. Wówczas najlepszą opcją będą wspomniane wyżej buciki niechodki. Jak sama nazwa wskazuje, obuwie to jest zarezerwowane dla dzieci, które jeszcze nie potrafią chodzić. Przydadzą się one nawet wtedy, gdy chrzciny odbywają się w cieplejszych miesiącach. Zapewnienie maluchom komfortu podczas uroczystości jest bardzo ważne. Zimne stópki sprawią, że maleństwo będzie rozdrażnione i marudne podczas uroczystości. Niechodki nie mają sztywnej podeszwy, zatem dziecku będzie wygodnie. Wybierając odpowiedni model, należy zwrócić uwagę, by takie buciki do chrztu były lekkie, nie obciążały stopy i jej nie uciskały. Istotny jest też materiał, z którego są wykonane. Naturalne i oddychające materiały zapewniają wygodę. Niechodki są idealnym rozwiązaniem na chrzest bez względu na porę roku, kiedy ma miejsce uroczystość.

W przypadku nieco starszych pociech buty do chrztu dla dziewczynki, jak i buty do chrztu dla chłopca, muszą spełniać cały szereg innych wytycznych. Warto zakupić takie obuwie, które jest lekkie i nie obciąża stopy. Dzięki temu dziecko będzie miało zapewniony najwyższy komfort. Istotny jest również materiał. Najpopularniejsze są oczywiście buty na chrzest ze skóry naturalnej. Rodzice zwracają uwagę na kwestię zapięcia – sznurówki nie są najwygodniejszym rozwiązaniem. Zdecydowanie lepiej sprawdzą się rzepy – takie budy się szybciej zakłada i zdejmuje. Buty na chrzest muszą być też dopasowane pod kątem pory roku. Na zimę idealnie sprawdzą się modele ocieplane. Latem i wiosną można wybierać pomiędzy eleganckimi bucikami materiałowymi lub skórzanymi.

W naszym sklepie MK Maryla można znaleźć buciki tego typu w różnych wzorach i fasonach. Dzięki temu dopasowanie modelu, który będzie stanowił spójną całość z resztą stroju, nie będzie problemem. Niechodki dopasowują się do delikatnej stopy – maleństwo wytrzyma w nich przez całą uroczystość.

Jak wybrać buciki do chrztu dla dziewczynki i chłopca?

Czasy, kiedy wszystkie buciki na chrzest wyglądały podobnie, już dawno minęły. Dziś można znaleźć idealne modele zarówno do tradycyjnego, jak i nowoczesnego stroju. Nawet najbardziej wymagający rodzice znajdą coś odpowiedniego. Rodzicom zależy na tym, by ich pociecha miała zapewnioną wygodę podczas tej wyjątkowej uroczystości, ale też chcieliby, by buciki stanowiły spójną całość z resztą stroju.

Dzięki temu, że obecnie dostępnych jest naprawdę sporo fasonów, to nie będzie to stanowiło problemu. Buciki na chrzest dla dziewczynki mogą być idealnie dopasowane do sukieneczki. Podobnie sprawa wygląda z chłopcami – znalezienie bucików pasujących do garniturku nie jest szczególnym wyzwaniem. Odpowiednio dobrane buciki to uzupełnienie stroju na chrzest – dlatego też rodzice przykładają do nich tak dużą wagę. Warto wziąć pod uwagę kwestię koloru. Oczywiście należy mieć na względzie to, że zakup bucików niemowlęcych na chrzest nie jest łatwy dlatego, że stópka dziecka nie jest jeszcze ukształtowana. Niektórym pociechom wręcz nie da się założyć bucików, a przecież zapewnienie ciepła jest bardzo ważne.

MK Maryla oferuje tak szeroki asortyment produktów, że nawet jeśli stopa Twojego dziecka jest niestandardowa i szczególnie wymagająca, to znajdziesz odpowiednią parę. Co istotne, na pierwszym miejscu jest tu postawiona wygoda i komfort. Dopracowane wykończenie, materiały naturalne i krój to cechy, które powinny charakteryzować wszystkie buciki do chrztu. Dziewczynka lub chłopiec bez względu na wiek, spędzą w nich całą uroczystość w kościele. Co prawda obuwie można zdjąć, jednak wówczas dziecku będzie po prostu zimno. Decydując się bucik na chrzest z MK Maryla, stawia się na najwyższą jakość. Takie obuwie sprawdzi się nie tylko podczas uroczystości chrztu, ale również na inne okazje.

Najciekawsze wpisy na naszym blogu:

Wspomnienie Św. Tarsycjusza – patrona ministrantów
Sukienki komunijne XXL - co wybrać dla dziewczynki o zaokrąglonej sylwetce
Jak dobrać wianek komunijny?
Ministrant - Strant - Maxistrant ;), czyli jak to jest z funkcjami liturgicznej służby ołtarza
Zamówienia grupowe na ubrania komunijne - wady i zalety
Długa, biała sukienka na komunię - konieczność czy siła przyzwyczajenia?
Kiedy zamówić sukienkę na Komunię Świętą?
Gdzie kupić sukienkę na komunię?
Rękawiczki do Komunii - niezbędny dodatek czy przerost formy nad treścią?
Podstawowe zasady, dzięki którym szybko i dobrze zdejmiesz miarę na strój komunijny
Przygotowanie do Pierwszej Komunii Świętej trwa ponad pół roku
Sukienki pokomunijne, czyli w co ubrać dziecko po powrocie z Kościoła?