Jaki upominek dla księdza wybrać?

Jaki upominek dla księdza wybrać?

Prymicja czy jubileusz kapłaństwa to idealna okazja na wręczenie upominku. W tym poradniku przeczytasz, jak wybrać idealny prezent dla księdza. Poznaj szczegółowe informacje!

Prezenty dla księdza – Wskazówki na dobry początek

Szeroki wybór upominków sprawia, że nie łatwo jest podjąć decyzję. Pamiętaj, aby prezent na prymicję czy jubileusz kapłaństwa nawiązywał do charakteru pełnionej przez duchownego posługi. Idealnym rozwiązaniem może być wybór różnego rodzaju dewocjonaliów, które zaproponujemy w niniejszym poradniku. Na tym jednak nie konic, gdyż świetnie sprawdzą się również inne upominki i nie sposób im odmówić elegancji. Mowa tu, chociażby o miłych dla oka i praktycznych prezentach personalizowanych.

Zwróć uwagę, aby prezenty dla księży kupować w renomowanych sklepach. Dzięki temu uzyskasz pewność, że jakość stoi na wysokim poziomie, a upominek sprawdzi się przez długie lata.

Najlepsze prezenty dla księdza

Na tej liście znajdziesz zarówno prezenty na prymicję, jak i jubileusz. Nie zabraknie również upominków, którymi można obdarować księdza na koniec roku szkolnego w podziękowaniu za owocną naukę religii. Teraz z łatwością sięgniesz po idealne rozwiązanie.

Książka dla księdza

Książka to zawsze trafiony prezent. Religijna literatura jest bardzo szeroka i obejmuje mnóstwo pozycji. Możesz wybierać spośród rozważań o świętych, dzieł papieży oraz wielu innych książek, które nawiązują do wiary. Wśród nich nie brakuje bestsellerów. Przed zakupem warto zapoznać się z listą nowości oraz opiniami krytyków.

Chociaż każdy ksiądz ma pod ręką Pismo Święte, możesz śmiało kupić kolejne. Dlaczego? Otóż na rynku nie brakuje Biblii w bardzo ładnych wydaniach, które doskonale wyglądają na półce i uzupełnią niejedną kolekcję. To bardzo elegancki prezent dla księdza.

Różaniec

Ten niewielki przedmiot pozwoli księdzu na modlitwę w każdym miejscu. W dobrych sklepach z dewocjonaliami bez problemu znajdziesz modele o miłej dla oka estetyce. Równie ważna jest jakość wykonania. Ponadto możesz sięgnąć po różaniec z Ziemi Świętej lub innego ważnego dla chrześcijan miejsca.

Przy zakupie nie możesz zapomnieć o stylowym etui, który zaakcentuje elegancki charakter upominku. Dobrze wykonany różaniec będzie prezentem na długie lata. Pamiętaj, że wybór jest bardzo szeroki, więc należy zapoznać się z pełnym asortymentem sklepu, w którym każdy znajdzie idealny prezent dla księdza na jubileusz czy prymicję.

Obrazy święte

Obrazy urzekają nie tylko pięknem, ale również niezwykłym charakterem. To zawsze trafione prezenty na 25 lecie kapłaństwa oraz inne jubileusze. Wybrać możesz dzieła sztuki z wizerunkiem Jezusa, Matki Boskiej, Świętej Rodziny czy świętych. To kolejne upominki na naszej liście, które z pewnością przetrwają wiele lat.

Szczególnym zainteresowaniem cieszą ikony. Te obrazy sakralne wykonywane przez prawdziwych mistrzów, zgodnie z tradycją. To świetna propozycja dla księdza na każdą okazję.

Medalik

Medalik z wizerunkiem Matki Boskiej to kolejny prezent, z którym ksiądz nie będzie się rozstawał. Najlepiej prezentują się te złote modele, gdyż zachwycają eleganckim wyglądem. Przed zakupem zwróć uwagę na wagę zawieszki oraz jej wymiary. Ponadto upewnij się, czy na pewno masz do czynienia ze złotem. Biżuterię kupuj więc wyłącznie w sprawdzonych sklepach. Nie zapomnij również o złotym łańcuszku odpowiedniej długości.

Elementy biżuterii to świetne prezenty na prymicje, lecz nie tylko. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby medalik na łańcuszku wręczyć księdzu z okazji jubileuszu kapłaństwa.

Personalizowane prezenty

Upominek dla osoby duchownej wcale nie musi należeć do dewocjonaliów. Świetną propozycją może być śmieszny prezent dla księdza. Na rynku nie brakuje personalizowanych kubków z zabawnymi napisami czy najlepszymi memami. Jeżeli kapłan ma poczucie humoru, na pewno doceni Twój pomysł.

Ponadto jest to bardzo dobra alternatywa dla innych przedmiotów, które ksiądz już posiada. Tymczasem samodzielnie zaprojektowany prezent sprawdzi się wręcz perfekcyjnie. Jeżeli nie wiesz, jakie książki dla księdza wybrać, postaw na zabawny gadżet.

Eleganckie pióro

To świetny prezent dla księdza na pożegnanie z klasą po latach katechezy. Do tych najbardziej eleganckich modeli można zaliczyć granatowe czy czarne ze złotymi akcentami. Ponadto to kolejny upominek, na którym możesz umieścić dedykację. Wystarczy odwiedzić sklep, który oferuje personalizowane produkty i zamieścić preferowany napis na etui lub piórze.

Dodatkiem do tego prezentu może być notes w ładnej oprawie. Taki zestaw z pewnością sprawdzi się w rękach księdza na co dzień.

Podróżny komplet liturgiczny

Tymczasem odpowiednie akcesoria pozwolą sprawować eucharystię w każdym godnym miejscu. Zestaw liturgiczny obejmuje ołtarzyk, krzyż, świece woskowe, kielich mszalny, stułę, bieliznę kielichową, patenę, cyborium, butelki na wodę i wino, kropidło czy pojemnik na oleje.

To doskonały prezent dla księdza, który często uczestniczy w wyjazdach z młodzieżą. Odpowiednie wyposażenie pozwoli odprawić mszę nawet nad jeziorem czy w lesie.

Rzeźby i figurki religijne

Figurki i rzeźby to ważne dla duchownych symbole, a jednocześnie piękne elementy sakralnej sztuki. Wizerunek Matki Boskiej czy świętych zdobi niejedną parafię i plebanię. Będzie to idealny prezent na prymicję czy jubileusz. W dobrych sklepach znajdziesz wiele figurek czy rzeźb, lecz zawsze zwracaj uwagę na jakość ich wykonania.

Wybieraj z głową

To tylko niektóre prezenty dla księży, jakie znajdziesz w sprawdzonych sklepach. Przed dokonaniem zakupu warto więc spędzić kilka chwil nad ofertą, aby wybrać idealne rozwiązanie. Pamiętaj, aby podobne przedmioty porównywać pod kątem jakości wykonania i zawsze wybierać te o wieloletniej trwałości.

Zwróć uwagę, że prezenty na 25 lecie kapłaństwa czy prymicję powinny być wyjątkowe i stanowić nie tylko ładny przedmiot, ale przede wszystkim pamiątkę o nadzwyczajnym charakterze. Na pewno wybierzesz idealną propozycję.

Najciekawsze wpisy na naszym blogu:

Odzież dla ministrantów - jaki jest najlepszy wybór?
Liturgiczna służba ołtarza - czym jest i kto może w niej uczestniczyć?
Alby dla ministrantów - co wybrać?
Alba dla lektora - co to takiego?
Sukienki okolicznościowe na przyjęcie - trendy na komunię 2021
Sutanny w nietypowych rozmiarach
Pierwsza komunia dziecka a rozwód rodziców-wszystko, co musisz wiedzieć na ten temat
Idealna sukienka na pierwszą komunię świętą
Pierwsza komunia święta w Wielkiej Brytanii. Co należy o niej wiedzieć?
Buty komunijne dla chłopca i dziewczynki- jakie wybrać?
Sutanna - historia powstania
Ile kosztuje Pierwsza Komunia Święta