Liturgia

Jest 33 produktów.

Pokazano 1-18 z 33 pozycji

Aktywne filtry

Stroje liturgiczne

Oferta liturgiczna MK Maryla bazuje na tradycji obrzędów z jednoczesnym zachowaniem estetyki i komfortu noszenia. Stroje liturgiczne, podobnie jak wszystkie inne produkty MK Maryla szyte są na miarę, gdyż wyznajemy zasadę, że ubranie powinno dostosować się do człowieka, a nie człowiek do ubioru.

Komże ministranckie

Strój ministranta nie jest precyzyjnie określony w przepisach liturgicznych i jest zależny od tradycji obowiązującej w danej parafii. Niemniej podstawą każdego stroju ministranta jest komża - w Polsce funkcjonują jej dwie odmiany - tzw. wzór rzymski - z wyciętym w kształt karo podkrojem oraz regionalny wzór śląski - wiązany pod szyją. Poza komżą funkcjonują dodatkowe elementy - sutanela, rewerenda i pelerynka. Najrzadziej spotykaną formą jest sutanela - jest to uproszczona forma sutanny, noszona w kolorze czarnym lub w kolorze zgodnym z bieżącym okresem liturgicznym. Częściej spotyka się zestaw składający się z komży i pelerynki, czasem uzupełniony rewerendą (spódnicą). 

Alby dla lektorów 

Ministranci Słowa Bożego i Animatorzy zobowiązani są do ubrania długiej, prostej tuniki przepasanej w pasie. Alba powinna sięgać do kostek, a proste, długie i szerokie rękawy są jej nieodłącznym atrybutem. W naszej ofercie znajdą Państwo także cingulum oraz pasy lektorskie, dostępne we wszystkich kolorach liturgicznych.

Dzieci Maryi

Pobożność Maryjna jest żywa w Kościele Katolickim już od samego początku Chrześcijaństwa. Przejawem tego były różnorodne ruchy i stowarzyszenia oddające cześć Maryi. Obecnie najbardziej popularnym są Marianki - ruch Dzieci Maryi. Zewnętrznym znakiem przynależności do Dzieci Maryi jest odświętny, lecz skromny strój - najczęściej jest to biała bluzka, spódnica oraz niebieska pelerynka.

Habity zakonne

Nowością w ofercie są habity zakonne. Opracowujemy modele konstrukcyjne i szyjemy habity dla zakonów żeńskich i męskich, dbając o precyzyjne zachowanie tradycji. Wszystkie habity szyte są z zachowaniem zasad szycia na miarę - dzięki czemu otrzymujemy produkt dobrze dopasowany do sylwetki Zakonnika. Oferujemy szycie z różnych materiałów - zarówno najwyższej jakości tkanin naturalnych, zapewniających właściwą higroskopijność, jak i tkanin mieszanych, o optymalnym stosunku jakości do ceny.