Najpopularniejsze fryzury komunijne dla dziewczynek

Najpopularniejsze fryzury komunijne dla dziewczynek

Fryzura komunijna to bardzo ważne zagadnienie dla każdej dziewczynki oraz dla rodziców. Przygotowując się do Komunii, każda mała dziewczynka chce wyglądać idealnie. Nic więc dziwnego, że temat ten spędza sen z powiek przed tym ważnym wydarzeniem. Pierwsza Komunia Święta dla dziecka, jak i dla rodziców jest wydarzeniem związanym z wieloma emocjami. Zamiast dodatkowo martwić się fryzurą, warto przejrzeć obecnie panujące trendy oraz zaczerpnąć nieco ciekawych inspiracji w sieci.

Fryzura do komunii - panujące trendy

Fryzury do komunii dla dziewczynek rządzą się swoimi prawami. Najważniejsze jest, aby były dopasowane do okoliczności. Nie mogą być zbyt ekstrawaganckie. Powinny być stosowne, dziewczęce, subtelne i naturalne. Dorośli nie mogą sugerować się fryzurami, po które sięgają dorosłe kobiety. W takiej sytuacji mogłoby wyjść zbyt niestosownie. Fryzury dla dziewczynek do komunii mogą być udekorowane odpowiednimi akcentami. Mogą to być wianki, perełki, kokardki czy wstążki. Opcji jest naprawdę wiele i każdy znajdzie coś dla siebie!

Trendy są różne, jednak nie da się każdej fryzury dopasować do danej dziewczynki. Konkretny wybór będzie uzależniony od rodzaju włosów, jakie posiada młoda osóbka. Długie i grube włosy, długie i cienkie, a może krótkie? Choć większość dziewczynek zapuszcza długie włosy właśnie specjalnie na to wydarzenie, nie każda może w tym dniu pochwalić się włosami do pasa, lśniącymi i zdrowymi. Warto tutaj podkreślić, że nawet krótkie i dość cienkie włosy mogą prezentować się wytwornie!

Fryzury dla dziewczynek do komunii - sprawdź nasze propozycje!

Propozycji fryzur dla dziewczynek do komunii jest mnóstwo. Poniżej zostało zebranych kilka, aby nieco przybliżyć rodzicom, jak wyglądają sprawy i jak spory jest wybór. Przykładem odpowiedniej fryzury jest lekkie upięcie z falami. Jest to dość popularna fryzura. Polega na upięciu dwóch najbardziej wysuniętych na zewnątrz kosmyków razem z tyłu głowy, a następnie skręcenia pozostałych włosów, które swobodnie zwisają. Pasma przy twarzy nie będą przeszkadzać, a dziewczynka będzie prezentować się pięknie podczas uroczystości. W związane dwa pasma można wpiąć kilka kwiatów.

Lekkie fale bez jakiegokolwiek upinania to kolejna ciekawa propozycja. Dziewczynka wygląda w takie fryzurze niebywale słodko i dostojnie. Nie ma w tej fryzurze większej filozofii, wystarczy pofalować włosy przed uroczystością. Można na sam koniec nałożyć na głowę wianek, który utrzyma loki w ryzach.

Nie wszystkie dziewczynki są fankami rozpuszczonych włosów. Są i takie, dla których rozpuszczone włosy są powodem do frustracji i złego samopoczucia. Jeśli taka jest i Twoja córa, postawcie śmiało na dobierany warkocz. To uczesanie dziewczynki do komunii będzie strzałem w dziesiątkę. Można go ozdobić dodatkowo kwiatami bądź spineczkami w kształcie perełek.

Wiele mam decyduje się na wygodne, a przy okazji ładnie prezentujące się upięcie z warkoczami w roli głównej. Chodzi tutaj o upięcie warkoczy po bokach głowy. Dobierane warkocze z jednej i drugiej strony mogą być połączone razem w formie upięcia. Taka fryzura zapewni dziewczynce swobodę oraz odpowiednią cyrkulację powietrza. Kok to w ostatnich latach prawdziwy hit. Jest to dość łatwe uczesanie do komunii, a na dziewczęcej główce prezentuje się wręcz nieziemsko. Jego wykonanie może być oparte na specjalnym wypełniaczu do koka — wtedy uzyskasz wspaniałą kulę. W tym przypadku raczej nie zakłada się wianka. Można kok otoczyć białą wstążką lub wpiąć we włosy z jednej strony nieco kwiatów.

Były już fale z lekkim upięciem, a teraz czas na całkiem proste włosy z niewielkimi warkoczykami, które stworzą całkowicie naturalną opaskę. Jak to wykonać? Wystarczy z jednej i drugiej strony głowy wyodrębnić pukiel włosów, zaraz nad uchem, przy skroni.

Następnie należy wykonać z nich delikatne warkoczyki. Kolejnym krokiem jest ich spięcia razem z tyłu głowy. W miejscu spięcia może być użyta kokardka, piękna biała spinka bądź kwiaty.

Uczesanie do komunii - z wiankiem czy z opaską?

Mamy nieraz prześcigają się w staraniach, ponieważ chcą, aby córka wyglądała niczym mała księżniczka. To sprawia, że same siebie stawiają przed dylematami. Jednym z nich jest pytanie, czy lepiej użyć wianka do dekoracji głowy, czy jednak białej opaski?

Każda fryzura to małe dzieło sztuki. Jeśli jest robiona przez mamę dziewczynki, można powiedzieć, że włożone w nią zostało 100% serca i miłości. Matki dbają również o dodatki. Wianek to świetna opcja, ponieważ nie tylko może być pełen małych, białych kwiatków sugerujących niewinność, ale także są eleganckie, nawiązują do przyrody i wszystkiego, co piękne dookoła. Wianek uatrakcyjni jeszcze bardziej całe upięcie, będzie wisienką na torcie fryzury.

Rewelacyjnym rozwiązaniem, które stoi w opozycji do wianka, jest opaska. Zazwyczaj biała, z niewielkim dodatkiem pereł bądź kwiatów sztucznych. Pasuje idealne do klasycznych rozwiązań, podkreśla naturalny charakter fryzury oraz ubrania. Sztywna opaska rewelacyjnie nadaje się do grubych włosów, ponieważ utrzyma je bez większego problemu w ryzach.

A może rozpuszczone włosy z niewielką ozdobą?

Dziewczynki, które nie mają zbyt grubych i ciężkich włosów, mogą pozwolić sobie na pójście do Komunii z całkowicie rozpuszczonymi włosami z niewielką ozdobą. Krótsze bądź nieco cieńsze włosy na pewno nie będą za bardzo przeszkadzać podczas tej ważnej uroczystości. Dziewczynka w takim uczesaniu będzie czuć się pięknie. Nawet jeśli będzie ciepło, wystarczy, że odgarnie nieco włosów z karku, czy poczuć kojący chłód. Do rozpuszczonych włosów świetnie pasuje wianek lub niewielka ozdoba, którą można wpiąć po jednej stronie włosów.

Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Pierwsza Komunia Święta jest bardzo uroczystym wydarzeniem dla każdego dziecka. Wymaga odpowiedniego przygotowania. Aby dziewczynka czuła się pewnie i pięknie, można pokusić się o białe buciki, w których pójdzie do kościoła, rękawiczki z perełkami czy o torebeczkę. Nie są to dodatki potrzebne an 100%, ale jak pokazuje doświadczenie, wiele dziewczynek z takimi akcentami przyjmuje swoją Pierwszą Komunię Świętą.

Najciekawsze wpisy na naszym blogu:

Komża czy alba komunijna?
Jakie dodatki komunijne w 2022 roku
Jak mierzyć dziecko do alby komunijnej?
Chrzest dziecka - czyli jakie ubranko wybrać?
Strój na komunię - wybierz najlepszy!
Szaty liturgiczne – niezbędnik
Jak rozróżnić szaty liturgiczne?
Przyjęcie komunijne w domu - czy warto i jak się do niego przygotować
Chrzest dziecka - co musisz kupić?
Jak ubrać dziecko do chrztu w chłodne dni?
Lista niezbędnych produktów do chrztu
Alby dla kantorów - jak wybrać najlepszą?