Jakie dodatki komunijne w 2022 roku

Jakie dodatki komunijne w 2022 roku

Pierwsza Komunia Święta jest niezwykle ważną uroczystością w życiu każdego dziecka i rodziców. Z tą wyjątkową chwilą wiąże się też cała masa przygotowań. Na ten dzień rodzice organizują przyjęcie dla bliskich i starają się, by wszystko przebiegło perfekcyjnie. Prócz tego, na jakiś czas przed uroczystością, muszą oni zakupić strój dla swojej pociechy. Dobrze jest załatwić tę kwestię nieco szybciej, a nie na ostatnią chwilę. Dzięki temu można zaoszczędzić sporo nerwów, a także wybrać taką kreację, która spodoba się również dziecku i będzie odpowiednia pod każdym względem. Dzisiaj propozycji w tym zakresie nie brakuje. Podobnie jest z dodatkami do strojów komunijnych. W artykule poruszamy następujące tematy:

·        Czy warto kupować dodatki komunijne?

·        Niezbędne dodatki komunijne dla dziewczynki i chłopca – propozycje

·        Dodatki komunijne dla dziewczynki

·        Dodatki komunijne dla chłopca

Czy warto kupować dodatki komunijne?

Należy jednak podkreślić, że Pierwsza Komunia Święta jest uroczystością kościelną, zatem trzeba zachować umiar. Kreacje i wszelkie dodatki powinny być adekwatne do okazji. Moda komunijna się zmienia z sezonu na sezon, ale warto pamiętać, że pewne rozwiązania są ponadczasowe. Stroje eleganckie, a zarazem skromne, nigdy nie wychodzą z mody. Dotyczy to także roku 2022. Oprócz sukienki komunijnej, alby, czy garnituru, ważne są komunijne dodatki. Często zapomina się o ich zakupie, tymczasem w niektórych sytuacjach mogą okazać się niezbędne.

Dodatki odgrywają ważną rolę. Pamiętajmy, że Pierwsza Komunia Święta jest stresującym wydarzeniem, zatem ważne jest to, by dziecku zapewnić komfort. Choćby z tego powodu zakup odzieży wierzchniej na strój komunijny jest niezastąpiony. Okrycie stanowi wykończenie kreacji, ale też zapewnia wygodę i zabezpiecza przed chłodem w zimniejsze dni. Część dodatków uzupełniających strój i jest wprost niezastąpiona – choćby torebka lub woreczek, czy też wianek komunijny dla dziewczynki. Tym samym na jakiś czas przed uroczystością warto dokładnie sprawdzić, czy cały strój dziecka jest skompletowany.

Niezbędne dodatki komunijne dla dziewczynki i chłopca – propozycje

W gąszczu kolejnych propozycji i zmieniających się trendów także w zakresie strojów komunijnych, łatwo się pogubić. Obecnie coraz więcej parafii postanawia ujednolicić stroje i wprowadza alby, które są proste, a jednocześnie skromne i eleganckie. Niemniej nawet do nich niezbędna są pewne dodatki.

Wśród nich okrycie wierzchnie jest niezastąpione. Kupując je dla dziewczynek, można wybierać spośród szerokiego asortymentu. Bolerka komunijne, peleryny, sweterki, marynarki, płaszczyki, kurtki, polary – to najpopularniejsze opcje. Nasz sklep internetowy ze strojami na komunię proponuje różne fasony, dzięki czemu odzież wierzchnią można dopasować do każdej sukienki lub alby. Biały kolor idealnie pasuje do całości. Jeśli chodzi o propozycje dla chłopców, to odpowiednim elementem jest marynarka komunijna. Zakładana na strój komunijny prezentuje się elegancko i nigdy nie wychodzi z mody. Odzież wierzchnia sprawdzi się też po uroczystości – choćby na święta, rodzinne przyjęcia, czy też inne okoliczności.

Inne uniwersalne dodatki do stroju komunijne, zarówno dziewczęcego, jak i chłopięcego, to świeca komunijna i chusteczki. Jeśli chodzi o świecę, to przeważnie wykorzystuje się tą ze chrztu, aczkolwiek zawsze warto zawczasu sprawdzić, czy w dalszym ciągu ją posiadamy. Chusteczki to dodatek, którego nie może zabraknąć. Okapniki na świecę sprawią, że pociecha nie poparzy się woskiem. Dzisiaj niezbędnym elementem, który musi mieć przy sobie każde dziecko, jest maseczka ochronna. W ofercie MK Maryla można zakupić maseczki komunijne wykonane z odpowiednich materiałów i w różnych wzorach.

Dodatki do komunii dla dziewczynki

Dodatki do komunii dla dziewczynki są dziś dostępne w różnych fasonach i z łatwością można je dopasować do każdej stylizacji. Podstawowym elementem jest halka lub półhalka komunijna. Kupując sukienkę, czy też albę, konieczne jest zwrócenie uwagi na to, czy ma ona wszytą halkę. Jeśli nie, to warto zakupić ten dodatek, gdyż zapewni on wygodę i komfort. Element ten będzie odpowiedni do każdej sukienki – nie tylko sprawi, że nie będzie ona prześwitywać, ale też odpowiednio się ułoży i nabierze więcej objętości.

Charakterystycznym elementem dziewczęcej stylizacji komunijnej jest również torebka komunijna lub woreczek. W środku zmieszczą się wszystkie niezbędne dodatki, takie jak różaniec, książeczka i chusteczki. Poza tym uzupełni ona strój. W ofercie MK Maryla znajdują się woreczki i torebki pasujące do każdej kreacji, jak modele dopasowane do konkretnej sukienki.

Wianki to jeden z tych elementów, który najbardziej przykuwa wzrok w dziewczęcej stylizacji komunijnej. Rozbudowany asortyment sprawia, że rodzice mogą zakupić zarówno tradycyjne, skromne wianki, jak i bardziej okazałe, oryginalne i nowoczesne, składające się z kolorowych kwiatków. Taki dodatek nada wyjątkowego charakteru zarówno sukience, jak i albie.

Kupując rękawiczki komunijne, warto zwrócić uwagę na materiał, który powinien być delikatny i oddychający – zapewni to wygodę. Rękawiczki uzupełnią sukienkę i albę; a poza tym pełnią też funkcję dekoracyjną. Dostępne są one w różnych fasonach – można wybierać spośród białych klasycznych, jak i tych, wykonanych z koronki i posiadających wiele zdobień.

Co potrzebne do komunii dla chłopca?

Może się wydawać, że dodatki komunijne dla chłopca ograniczają się tylko do eleganckiej odzieży wierzchniej. Tymczasem istnieje jeszcze kilka elementów. Spodnie warto już na etapie wybierania komży lub alby. Oczywiście w niektórych parafiach dozwolone są również garnitury – wówczas wszystko kupujemy w komplecie. Dodatkiem, który nieraz nie wchodzi w skład zestawu, jest muszka komunijna lub krawat komunijny. Sprawiają one, że każdy chłopiec zaprezentuje się elegancko i adekwatnie do okazji.

Jeśli chłopiec pójdzie do komunii ubrany w albę, to należy zwrócić uwagę na to, czy w skład zestawu wchodzi od razu kołnierz i sznur do alby. Elementy te warto dopasować do kreacji już na etapie kupowania stroju – dzięki temu zyskamy pewność, że wszystko będzie do siebie pasować.

Podsumowanie

Zakup stroju komunijnego to nie wszystko. Niezbędne są również dodatki, które warto skompletować na tym samym etapie, co strój. Część z nich pełni funkcję dekoracyjną, podczas gdy inne zapewniają dziecku wygodę. Przed zamówieniem tych elementów, przemyślmy, które są konieczne, a które jedynie uzupełnią stylizację.

Najciekawsze wpisy na naszym blogu:

Wspomnienie Św. Tarsycjusza – patrona ministrantów
Sukienki komunijne XXL - co wybrać dla dziewczynki o zaokrąglonej sylwetce
Jak dobrać wianek komunijny?
Ministrant - Strant - Maxistrant ;), czyli jak to jest z funkcjami liturgicznej służby ołtarza
Zamówienia grupowe na ubrania komunijne - wady i zalety
Długa, biała sukienka na komunię - konieczność czy siła przyzwyczajenia?
Kiedy zamówić sukienkę na Komunię Świętą?
Gdzie kupić sukienkę na komunię?
Rękawiczki do Komunii - niezbędny dodatek czy przerost formy nad treścią?
Podstawowe zasady, dzięki którym szybko i dobrze zdejmiesz miarę na strój komunijny
Przygotowanie do Pierwszej Komunii Świętej trwa ponad pół roku
Sukienki pokomunijne, czyli w co ubrać dziecko po powrocie z Kościoła?