Wianki komunijne dla dziewczynek

Wianki komunijne dla dziewczynek

Strój komunijny w postaci alby to nie wszystko. W przypadku dziewczynek, warto mieć na uwadze jakieś dodatki. Dzień Pierwszej Komunii Świętej jest ważny i wyjątkowy dla każdej dziewczynki z osobna, dlatego istotne jest, by nie zapomnieć o ozdobie w postaci wianka. Jest on bowiem cudownym wykończeniem dziewczęcego stroju, a ponadto sprawia, że twarz przystępującej do Pierwszej Komunii Świętej młodej kobiety jest subtelnie ozdobiona. Nie ma tutaj przepychu – jest wianek, który dodaje uroku, dziewczęcości, który doskonale dopełnia cały śnieżnobiały strój.

Wianki, czyli ozdoba, która zachwyca swoją historią

Pierwsza Komunia Święta jest sakramentem, który w kościele katolickim odbywa się od wielu długich lat. Na samym początku była to kolejna okazja dla dzieci z zamożniejszych rodzin, a dokładniej ich rodziców, na pokazanie się, epatowanie bogactwem czy znajomością świata mody. Z tego właśnie powodu, coraz to piękniejsze białe suknie ubierane dziewczynko oraz wykwintne garnitury oferowane chłopcom w wielu parafiach w naszym kraju zastąpione zostały bardzo skromnymi sukniami, nazywanymi albami. Nosiły je i chłopcy, i dziewczęta. Jedynym elementem, dzięki któremu można było odróżnić płeć były specjalne śliniaczki z odmiennym kolorem grafik – chłopcy od zawsze ubierali czerwone, zaś dziewczynki niebieskie.

W takim właśnie momencie, kiedy Komunia Święta uzyskała swój prastary charakter, kiedy sakrament stał się bogaty w ubóstwo, czystość oraz skromność, ludzie wpadli na pomysł, aby przyozdobić głowy dziewczynek wiankami.

Białe wianki ze sztucznych kwiatów, wianki komunijne dla dziewczynek z żywych kwiatów – niezależnie od wyboru, trzeba zdawać sobie sprawę, że są to piękne, bardzo kobiece dodatki, które dekorowały głowę panienek przystępujących do Komunii Świętej. Wianki to też efekt tego, iż w dawnych czasach rzadko kiedy panował przepych. Rodzice, którzy nie chcieli dać odczuć tego swoim dzieciom, głównie dziewczynkom, pletli przepiękne wianki na dzień przyjęcia po raz pierwszy do serca Pana Jezusa.

Obecnie, kiedy nastały nieco inne czasy, dziewczynki nadal noszą wianki na głowach w tym wyjątkowym dniu. Nie ma konieczności własnoręcznego produkowania wianków żywych, ponieważ na sklepowych półkach, jak i na tych wirtualnych w sklepach internetowych znajdziesz mnóstwo pięknych wianków sztucznych, które zrobią również ogromną furorę wśród koleżanek.

Rodzaje dostępnych wianków

Jeśli planujesz dołączyć do ubioru swojej córki wianek, jego wybór może okazać się świetną zabawą dla Waszej dwójki. Współcześnie producenci wręcz prześcigają się w ofertach, próbują skusić na swoje wyroby potencjalnych klientów. Rynek oferuje mnóstwo różnorodnych wianków i nie mamy tutaj na myśli wyłącznie wianków kwiatowych. Co może Cię zaskoczyć? Na jakie wianki trafisz w Internecie?

  • Wianki kwiatowe na gałązce – jest to najchętniej wybierany typ wianka. Charakteryzują się malutkimi pałąkami w pięknych, delikatnych pastelowych kolorach lub białymi. Zazwyczaj posiadają specjalne zakończenie w postaci satynowych tasiemek. To znacznie ułatwia ich wiązanie i osadzanie na głowie dziewczynki. Wianki komunijne dla dziewczynek tego rodzaju prezentują się bardzo subtelnie, a ponadto pasują do większości kreacji oraz fryzur. Rewelacyjny efekt dadzą, jeśli zostaną połączone z lekkimi falami czy rozpuszczonymi włosami.  Wianki komunijne jak żywe to efekt zastosowania konwalii, róż, maragretek oraz gipsówki.
  • Wianki komunijne na koczek  – nie wszystkie dziewczyny chcą iść do komunii w rozpuszczonych włosach. Niektóre wolą postawić na wygodną fryzurę, jaką jest kok. Jeśli Twoja córka uparcie stoi przy koku, warto zainwestować w ten dodatek. Są one nieco mniejsze od tych tradycyjnych, dlatego też przy ich pomocy można śmiało otulić koka. Są nieziemsko piękne i bardzo łatwe w użyciu, dlatego żadna mama nie będzie miała z tym problemu.
  • Wianki biżuteryjne – dodatki dla dziewczynek na uroczystość Pierwszej Komunii Świętej wcale nie muszą składać się z kwiatów, czego wianek biżuteryjny jest najlepszym przykładem. Zamiast pięknych płatków kwiatów, mamy tutaj koraliki, diamenciki, kryształki, perełki czy cyrkonie.

Najważniejsze pytanie – żywy czy sztuczny?

Nie ulega wątpliwości, że najpiękniej prezentują się wianki wykonane z żywych kwiatów. Są naturalne, piękne, widać w nich prawdziwą magie kolorów. Żywe wianki to swego rodzaju dar od natury, który pozwala na znaczne podkreślenie urody, na poczucie się piękną. Jest to ozdoba świetnie prezentująca się na młodych dziewczynkach przystępujących do swojego pierwszego ważnego, a przede wszystkim świadomego sakramentu.

Dobrze, starannie wykonany wianek z żywych kwiatów jest dodatkiem nie do przecenienia. Ogromną zaletą takiego dodatku jest świeżość oraz naturalność. Takiego efektu nie da żaden wianek sztuczny, niezależnie od tego, jak zostałby wykonany. Nie można jednak całkowicie zepchnąć sztucznych wianków z wokandy, ponieważ rynek tego rodzaju dodatków w ostatnich latach znacznie ewoluował. Dodatki dla dziewczynek na dzień Pierwszej Komunii Świętej w postaci wianka z żywych kwiatów to coś, na co nie każdy może sobie pozwolić. Biorąc pod uwagę fakt, że znaczna większość ludzi żyje w miastach, a tam nie ma wolnego dostępu do kwiatów. Z kolei kwiaciarnie winszują sobie nieraz niebotyczne kwoty za kilka gałązek świeżych kwiatów. Kolejnym aspektem jest to, że solidne, dobrze wykonane wianki komunijne z żywych kwiatów nie mogą składać się jedynie z kilku marnych gałązek. Jeśli chcesz, aby córka miała na głowie dorodny wianek, koniecznością będzie dokonanie sporego zamówienia.

Jeśli chodzi o wianki komunijne, każdy znajdzie za i przeciw w stosunku do wianków żywych, jak i wianków sztucznych. Każdy typ ma swoje wady i zalety, a konkretny wybór powinien być podyktowany tym, co mówi Ci serce, co podpowiada córka oraz na co pozwala budżet. Akcesoria komunijne nie powinny być powodem do sporów, do kłótni czy do zadłużania się na niebotyczne kwoty tylko po to, aby upleść ukochanej córce wianek na głowę.

Najciekawsze wpisy na naszym blogu:

Odzież dla ministrantów - jaki jest najlepszy wybór?
Liturgiczna służba ołtarza - czym jest i kto może w niej uczestniczyć?
Alby dla ministrantów - co wybrać?
Alba dla lektora - co to takiego?
Sukienki okolicznościowe na przyjęcie - trendy na komunię 2021
Sutanny w nietypowych rozmiarach
Pierwsza komunia dziecka a rozwód rodziców-wszystko, co musisz wiedzieć na ten temat
Idealna sukienka na pierwszą komunię świętą
Pierwsza komunia święta w Wielkiej Brytanii. Co należy o niej wiedzieć?
Buty komunijne dla chłopca i dziewczynki- jakie wybrać?
Sutanna - historia powstania
Ile kosztuje Pierwsza Komunia Święta