Gdzie kupić sukienkę na komunię?

Gdzie kupić sukienkę na komunię?

Rynek sukienek komunijnych jest specyficznym rynkiem. Komunie wszak organizowane są w jednym okresie w roku - od drugiej połowy kwietnia do połowy czerwca. To sprawia, że na rynku jest niewiele firm stricte specjalizujących się w produkcji sukienek komunijnych. Niemniej wybór miejsc, w których można zakupić strój komunijny jest dość zróżnicowany.

Producenci strojów komunijnych

Pierwszą i najbardziej oczywistą kategorią są producenci specjalizujący się w strojach komunijnych. MK Maryla jest jedną z kilku takich firm w Polsce, który produkuje m.in. sukienki komunijne. W tych firmach nowy sezon komunijny zaczyna się w dniu zakończenia ostatniej Komunii w poprzednim sezonie. Czerwiec i lipiec to czas intensywnych przygotowań nowej oferty - tworzymy nowe konstrukcje i organizujemy próbne przeszycia. Nasze produkty powstają pod czujnym okiem konstruktorów i projektantów. Jako producenci, mamy świadomość, że kreujemy trendy w modzie komunijnej w Polsce.  

Szwalnie szyjące stroje komunijne "przy okazji".

Kolejną grupę stanowią szwalnie, traktujące stroje komunijne jako dodatkowy element oferty. Najczęściej są to firmy specjalizujące się w produkcji sukien ślubnych, wypełniając w ten sposób martwy sezon w ofercie ślubnej. Często oferta tego typu firm bazuje na wykorzystaniu surowców znanych w sukniach ślubnych - często są to stylizowane mini wersje sukien ślubnych. 

Lokalne krawcowe

Kolejną grupą są lokalne krawcowe. Ich niewątpliwą zaletą jest lokalizacja - najczęściej szyją w promieniu kilkunastu kilometrów od miejsca prowadzenia działalności. Ich praca najczęściej jest odtwórcza, działają na zasadzie - pokaż mi zdjęcie w katalogu, a ja spróbuję taką sukienkę odszyć. Należy nadmienić, że z różnym skutkiem, zależnie od umiejętności. Wydawać by się mogło, że ceny lokalnych krawcowych są niższe niż firm produkcyjnych. Niestety, ze względu na niski poziom profesjonalizacji produkcji oraz niewielką skalę działalności skutkującą wyższymi kosztami zakupu tkanin i dodatków, ceny najczęściej są podobne do profesjonalnych Producentów, albo nawet wyższe.

To kogo w końcu wybrać

Żeby odpowiedzieć na to pytanie, trzeba zastanowić się nad tym, co ważne dla Państwa. Dla jednych będzie to kontakt bezpośredni - wtedy warto postawić na lokalnego producenta, który potrafi dojechać do grupy (jeśli podoba Ci się nasza oferta, dojeżdżamy do grup na terenie Górnego Śląska, Zagłębia i Podbeskidzia - zaproś nas na prezentację) Dla innych osób znaczenie ma jakość odszycia i użytych materiałów. W tym przypadku powinni się Państwo zdecydować na Producenta, który ma ukształtowaną ofertę własną - wzornictwo i konstrukcje. Przewagą wiodących producentów komunijnych jest też m.in. korzystanie z elektronicznych trafaretów - dzięki temu taki producent może zagwarantować nie tylko jakość odszycia, ale powtarzalność estetyki dla całej grupy, niezależnie od sylwetki dziecka. 

Oferta MK Maryla jest bardzo mocno nastawiona na szycie na indywidualną sylwetkę. Każdy produkt jest dostępny w 825 rozmiarach - nieważne, czy twoje dziecko jest niskie, wysokie, szczupłe czy ma spory brzuszek - nowoczesne rozwiązania IT wdrożone w krojowni MK Maryla umożliwiają przygotowanie i sprawdzenie produktu gotowego jeszcze przed skrojeniem materiału - zapewniając tym samym dobre dostosowanie sukienki do sylwetki dziecka.