Jest 5 produktów.

Pokazano 1-5 z 5 pozycji

Aktywne filtry

Szatki do chrztu

Chrzest to wyjątkowy moment w życiu rodziców i ich maleństwa. Prócz przygotowań dotyczących oprawy, niezbędny jest zakup różnych dodatków, w tym również tych, które są ściśle powiązane z tradycją chrześcijańską. Jednym z takich nieodzownych elementów jest szatka do chrztu. Symbolizuje ona niewinność i czystość. Obecnie szatki mogą różnie się prezentować, niemniej najistotniejsze jest znaczenie religijne tego dodatku do chrztu. Wybierając odpowiedni model w sklepie, warto pamiętać o kilku rzeczach. Zgodnie z tradycją, szatkę do chrztu kupuje matka chrzestna. Dzisiaj kwestia ta może różnie wyglądać. Na ogół to rodzice biorą na siebie zorganizowanie wszystkich rzeczy związanych z tą ważną uroczystością. Jeśli jednak działanie zgodnie z tradycją ma dla rodziców ogromne znaczenie, to obowiązek zakupu szatki warto przekazać właśnie matce chrzestnej. Wybieranie stroju i wszelkich dodatków, w tym tych równie istotnych co szata nie powinno się zostawiać na ostatnią chwilę. Często w ferworze innych obowiązków zapominamy o tym. Właśnie z tego względu warto zawczasu sporządzić listę niezbędnych zakupów związanych ze strojem i wszystkim dodatkami. Kupując je na kilka tygodni przed uroczystością, możemy być pewni, że o niczym nie zapomnieliśmy i ominie nas bieganie po sklepach na ostatnią chwilę.

Szatki do chrztu – szeroki wybór w MK Maryla

MK Maryla posiada w asortymencie szatki do chrztu odpowiednie do każdego stroju. Z takiej gamy produktów można dobrać coś idealnego nawet do najbardziej oryginalnego ubranka. W ofercie dostępne są zarówno szatki dla dziewczynek, jak i dla chłopców. Na uwagę zasługuje piękne wykonanie, wykończenie, ale też dopracowana estetyka. Są one zrobione z delikatnego materiału najwyższej jakości, który jest odpowiedni dla skóry maleństwa. Wśród propozycji dostępne są zarówno tradycyjne szatki bez jakichkolwiek elementów ozdobnych, jak i te unowocześnione, które sprawdzą się w przypadku oryginalnych strojów. Możliwość personalizacji, a więc wyszycia imienia dziecka i daty chrztu sprawi, że szatka będzie wyjątkowa, ale też stanie się niezwykłą pamiątką po tej ważnej uroczystości. W końcu szatka jest niemalże zawsze przechowywana przez rodziców przez kolejne lata.

Ogromnym zainteresowaniem od zawsze cieszą się klasyczne białe szatki, które są wybierane od lat. Ostatnimi czasy równie chętnie kupowane są te z delikatnymi zdobieniami w kolorze różowym w przypadku dziewczynek lub też w kolorze niebieskim w przypadku chłopców. Również ozdobne elementy w kolorze złotym czy srebrnym są odpowiednie do szatek. Elegancka koronka to zdobienie, które od lat zyskuje coraz większą popularność. Bez względu na to, czy wybierze się prostą białą szatkę, czy też z delikatnymi zdobieniami, to należy pamiętać o tym, by była ona skromna i adekwatna do uroczystości. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z asortymentem sklepu MK Maryla, w którym można zakupić wszystko, co niezbędne na chrzest.

Jaką szatkę do chrztu kupić?

Szatka do chrztu powinna stanowić wyjątkową pamiątkę. Musi ona być elegancka i skromnie się prezentować. Warto podkreślić, że zamiennie można zakupić chusteczkę z pięknym haftem lub nadrukiem. Pełni ona dokładnie taką samą funkcję jak szatka. Chusteczka nie jest zakładana na dziecko, zatem dodatek ten jest w pełni uniwersalny. Część rodziców wybiera chusteczkę, gdyż ten dodatek jest po prostu wygodniejszy, a jednocześnie łatwiej go zakupić – nie trzeba szukać określonego rozmiaru. Chusteczka na chrzest również może być klasyczna, jak i ozdobna. MK Maryla proponuje klasyczne rozwiązania w tym zakresie, jak i nieco bardziej nowoczesną z wykończeniem w postaci koronki lub uroczymi zdobieniami. Wybór pomiędzy szatką a chusteczką jest uzależniony od indywidualnych preferencji. Rodzice nieco bardziej ruchliwych pociech częściej stawiają na chusteczki. Pamiętajmy, że zarówno szatki, jak i chusteczki chrzcielne podkreślają doniosłość chwili i stają się wyjątkową pamiątką.