Jest 3 produktów.

Pokazano 1-3 z 3 pozycji

Aktywne filtry

Strój dla ministranta

Posługa podczas mszy świętej lub innych uroczystości kościelnych wymaga określonego stroju. Odpowiednia szata liturgiczna podkreśla charakter wydarzenia, nawiązuje do tradycji, ale też posiada symbolikę. Ministranci podczas liturgii pełnią istotną rolę – pomagają kapłanom w sprawowaniu obowiązków podczas mszy. Samo słowo ministrant pochodzi z łaciny od „ministrare", czyli służyć. Ministranci są obecni w kościele praktycznie od zawsze. Decydując się na posługę, powinni mieć oni świadomość, że muszą być wzorem zarówno podczas liturgii i innych wydarzeń w kościele, jak i na co dzień. W końcu istnieje kodeks ministranta. Chłopiec pełniący posługę nie może on mieć na sobie zwykłych ubrań. Wytyczne mogą być z góry narzucone przez parafię, jednakże nie zawsze tak jest. Dzisiaj panuje większa dowolność w temacie.

Wygodne komże dla ministranta

Istnieje sporo fasonów strojów liturgicznych, jednakże najczęściej spotykaną opcją jest komża ministranta. Jest to podstawowa szata, która zapewnia wygodę i sprawdza się podczas każdej uroczystości w kościele. Ta prosta szata zakrywająca biodra ma biały kolor. Symbolizuje ona czystość duszy. Dzięki temu, że strój ten jest lekki, to nie zajmuje wiele miejsca. Warto zwrócić uwagę na to, że komże nakładane są na odzież wierzchnią, w związku z czym nie mogą być przyciasne i niewygodne. Ministranci ubierają się samodzielnie, często na ostatnią chwilę, dlatego warto zadbać o to, by całość była trochę luźniejsza i by szybko się ją zakładało i zdejmowało. Stroje te są co do zasady proste, na ogół nie posiadają żadnych zdobień, a jeśli już to dyskretne, nierzucające się w oczy. Kupując komżę ministrancką, powinno się trzymać właśnie tej zasady – stroje dla ministrantów z zasady powinny być skromne.

Komże dla ministrantów szyte na wymiar

Komże ministranckie na ogół są spotykane w dwóch fasonach. Wzór rzymski posiada wycięcie, zaś wzór śląski jest wiązany pod szyją. Popularniejszym modelem jest komża rzymska. MK Maryla posiada w ofercie komże dla ministranta wykonane z wytrzymałych i trwałych materiałów. Tkaniny są naturalne, przewiewne i zapewniają komfort. Co ważne, są również odporne na zagniecenia. W przeciwieństwie do gotowych modeli, dostępnych w sklepach z dewocjonaliami, komże ministranckie z MK Maryla są szyte na wymiar. Dzięki temu idealnie leżą na sylwetce i nie ma problemu z ich dopasowaniem. Strój uszyty na dany rozmiar gwarantuje odpowiednie dopasowanie. Nie krępuje on ruchów i zapewnia wygodę, a przy tym ładnie się prezentuje. Na uwagę zasługuje również dbałość o detale i idealne wykończenie. Wybierając odzież dla ministranta, warto zwrócić uwagę na szczegóły – dzięki temu komża przetrwa w niezmienionym stanie latami. W MK Maryla proponujemy standardowe fasony, nawiązujące do tradycji.