Habity zakonne

Życie zakonne sięga swoimi korzeniami aż do pierwszych wieków chrześcijaństwa. Habity są noszone przez wszystkich zakonników i siostry zakonne. Nawiązują one do tradycji. Stroje te świadczą o przynależności do określonej wspólnoty, dlatego też różnią się od siebie. Dzisiaj na świecie aktywnie działa 700 zakonów męskich. W Polsce najliczniejszą grupą są franciszkanie i salezjanie, którzy łącznie liczą 1000 osób. Zakonów żeńskich działa około 3000, a 175 ma siedzibę w Polsce. Najstarsze z nich działają już od kilkuset lat. Co ciekawe, nieustannie powstają kolejne zakony. Podstawowym celem zakonów jest posługa i rozwijanie duchowości, co ma związek z dążeniem do doskonałości. Habit jest charakterystycznym strojem w większości kościołów. Wygląd stroju jest uzależniony od wytycznych wspólnoty i na ogół ma związek z początkami danego zakonu. Habit męski składa się z sukni, płaszcza, sznura liturgicznego, czyli cingulum i szkaplerza. Strój ten może wyglądać też jak tunika z białym kołnierzykiem – wszystko jest uzależnione od poszczególnych wytycznych zakonu. Stroje dla sióstr zakonnych składają się przeważnie z sukni, płaszcza, szkaplerza, pasa lub sznura. Zakonnice zazwyczaj okrywają też głowy welonami. Wygląd habitów na przestrzeni lat zmieniał się, ale w dalszym ciągu nawiązuje do tradycji.

Wygodne habity zakonne

Zakonnicy, pełniąc posługę w kościele i niosąc pomoc innym, są zobowiązani trzymać się wytycznych także tych, dotyczących stroju. Właśnie dlatego habity powinny być wygodne. MK Maryla posiada w ofercie właśnie takie szaty. Opracowując modele konstrukcyjne, dba o zachowanie tradycji. Poszczególne habity są szyte na miarę i z wykorzystaniem różnych materiałów – zarówno tkanin naturalnych, jak i tkanin mieszanych. Stroje liturgiczne szyte na miarę z MK Maryla są przystępne cenowo.

Habity – szeroki wybór w MK Maryla

Stroje liturgiczne są obecnie urozmaicone i szeroko dostępne. Zamawiając je w MK Maryla, otrzymuje się gwarancję najwyższej jakości. Każda propozycja z naszego sklepu jest wykonana z odpowiedniego materiału, który zapewnia komfort i jest przewiewny. Habity dostępne w ofercie MK Maryla wyróżniają się dopracowanymi detalami, starannym wykończeniem, ale również fasonem. Dzięki temu, że każdy strój liturgiczny jest szyty na miarę, to dobrze leży na sylwetce. Gotowe habity, które można zakupić w większości sklepów posiadają z góry określoną rozmiarówkę. W efekcie często są po prostu za długie, za krótkie lub zbyt luźne. Strój liturgiczny szyty na miarę to idealne dopasowanie. Nawet w przypadku niewymiarowej sylwetki, habit będzie dobrze się prezentował, a co najważniejsze, będzie po prostu wygodny. Wybierając materiały, staramy się, by się one nie gniotły – jest to niezwykle istotne. Prócz tego, habity MK Maryla są lekkie dzięki zastosowaniu odpowiednich materiałów. Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą. Jesteśmy pewni, że każdy kapłan, zakonnik i wszystkie osoby uczestniczące w liturgicznej służbie ołtarza znajdą dokładnie taki strój, jakiego szukają.