Sutanna

1 500,00 zł

Szyta na miarę sutanna z wysokiej jakości tkaniny, na naturalnej podszewce. Jakościowy produkt o wysokim komforcie noszenia, nawet podczas bardzo upalnych dni.

wzrost : 158
obwód klatki piersiowej : 84
typ sylwetki :
typ sylwetki : R
Ilość

Sutanna została ustanowiona jako oficjalny ubiór księży dekretem Papieża Sykstusa VI w 1589 roku, zapisanego w konstytucji Cum Sacrosanctum. Ostatnie zmiany w jej oficjalnym kształcie zostały wprowadzone podczas Soboru Watykańskiego II z inicjatywy Papieża Pawła VI.

Sutanna odszywana jest w kolorze czarnym, krawędź obszyta jest ozdobną kedrą, dół wykończony szczotkami. 

Sutanna ma 33 guziki

W tradycji kościelnej przyjęło się, że sutanna ma mieć 33 guziki wykonane z końskiego włosia. Ilość miała nawiązywać do lat życia Chrystusa. Ostatni Sobór Watykański zniósł ten obowiązek, gdyż uznano, że w przypadku niskich księży umiejscowienie 33 guzików bywa problematyczne. Zdarzały się bowiem sytuacje, że bardzo niscy księża mieli doszywane guziki na rękawach, żeby tylko ich ilość zgadzała się z dekretem papieskim. Niemniej sutanny MK Maryla zawsze mają 33, ręcznie plecione guziki. Guziki te mają natomiast funkcję ozdobną. Sutanna zapinana jest bowiem na guziki kryte pod listwą, co jest bardzo praktycznym rozwiązaniem. 

Sutanna z wełny

Sutanny oferowane przez MK Maryla szyte są z wysokiej jakości tkaniny o optymalnym składzie surowcowym - zastosowanie wełny zapewnia odpowiednią higroskopijność tkaniny i jednocześnie lekkość, a domieszka poliestru - odporność na gniecenie. Zastosowanie naturalnych materiałów - zarówno tkaniny bazowej jak i podszewki w przypadku bardzo gorących dni - pozwalają skórze lepiej oddychać. 

Sutanna szyta na miarę

Wszystkie sutanny w MK Maryla szyte są na miarę, tak by dopasować się do sylwetki Kapłana. Sutanna jest podstawowym i najważniejszym ubiorem każdego Kapłana, a jej ścisłe dopasowanie do sylwetki jest bardzo ważne nie tylko z powodu optymalnego komfortu noszenia, ale także ze względów estetycznych - zbyt ciasna jest niekomfortowa w noszeniu, a zbyt szeroka - powoduje, że sutanna bardziej przypomina worek niż elegancki ubiór Hierarchy Kościelnego.

LI-100-01-01-WEL001-SUM

2 innych produktów w tej samej kategorii: